Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Zabezpieczenie przed "nieatoryzowanym" odpaleniem diesla!


pasqual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako nowy forumowicz skorzystałem z opcji "szukaj" i... uzyskane za pomocą tej funkcji odpowiedzi spowodowały jeszcze większą burzę w moich szarych komórkach odnośnie nurtującego mnie pytania. Mianowicie jak zabezpieczyć silnik diesla słynnym ukrytym przyciskiem tak aby nie można go było odpalić. Generalnie odpowiedzi pojawiają sie trzy.

1. odciąć za pomocą przekaźnika (lub bez przekaźnika) napięcie pojawiające się na elektrozaworze pompy wtryskowej. Rozwiązanie banalne do zrobienia a co za tym idzie banalne do złamania. (wystarczy podać + na elektrozawór kabelkiem z akumulatora)

2. odcięcie paliwa za pomocą dodatkowego elektrozaworu zamontowanego najlepiej w średnio dostępnym miejscu. Z tego co wyczytałem wadą tego rozwiązani jest możliwość zapowietrzenia pompy !

3. odcięcie napięcia zasilania ECU co w efekcie ma zapobiec odpaleniu autka. Wada to rzekoma możliwość łapania błędów jak również podpięcia przez złodziejaszka ECU z własnym zasilaniem.

4. gdzieś wyczytałem o ewentualnym zabiegu polegającym na odłączeniu (impulsatora koła zamachowego), (czujnika hall'a) [w zależności od autorów tematu]. Wada to rzekomo błędy w ECU oraz tylko zaburzenie pracy na biegu jałowym nie utrudniające jednak odpalenia.

5. Różnego rodzaju odcięcia świec żarowych (dobre w zimie ! :) wada to bezproblemowe odpalenie ciepłego silnika, odcięcia po stacyjce, odcięcia automatu rozrusznika, lub jak mnie którzy to zwa bendix'a)

Mam prośbę jako świeżo upieczony posiadacz chcący zabezpieczyć w ten sposób autko o podpowiedź co odciąć aby nie waliło błędami i było bezpieczne dla silniczka. Nie chodzi mi o odpowiedzi gdzie umieścić słynny pstryczek elektryczek :) ale właśnie co i jak odciąć. Może ktoś zna i podzieli sie czy to na łamach forum lub na priv własna dobra metodą. Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie. TO mój pierwszy diesel, pierwszy post więc jak coś złego naskrobałem albo nie tak jak trzeba proszę o wyrozumiałość. Z szacunkiem Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne pomysły, ale nie do końca złe.

Moja rada: nie kombinuj nic, bo jeszcze coś zepsujesz tylko jedź do jakiegoś sprawdzonego alarmiarza i niech założy Tobie np. 3 obwodowy immobilizer. Odetnie 3 różne obwody i tyle. On też już będzie wiedział na co konkretnie założyć blokadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne pomysły, ale nie do końca złe.

Moja rada: nie kombinuj nic, bo jeszcze coś zepsujesz tylko jedź do jakiegoś sprawdzonego alarmiarza i niech założy Tobie np. 3 obwodowy immobilizer. Odetnie 3 różne obwody i tyle. On też już będzie wiedział na co konkretnie założyć blokadę.

a oryginalny immo nie wystarczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest forum publiczne, a wy tu o zabezpieczeniach?

Z reszta juz podpowiedz padla bardzo dobrego zabezpieczenia ;)

Zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...