Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zarysowany zderzak na parkingu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem przygodę na parkingu, ktoś mi puknął audiczkę i nie wiem kto i się tego nie dowiem;/ Czy mogę to ściągnąć z AC ? Zniżki polecą chyba 10% ale za to będę mógł to dobrze naprawić, a nie u Kowalskiego w stodole ; p

Zderzak ma dość głębokie rysy, a błotnik odpryski i wgniecenie którego tutaj za bardzo nie widać:

20110316.jpg

Mam jeszcze pamiątkę sprzed 2 miesięcy na zderzaku tylnym i nie wiem co z tym zrobić, gościu nie wyhamował i wiadomo co się stało. Nie miałem wtedy czasu i porozumieliśmy się bez TU.. Mógł bym to ściągnąć też mojego AC czy nie ? Zderzak jest sporo porysowany na ok 2/5 długości zderzaka.

Proszę o szybką poradę bo jutro idę do Generali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że możesz z AC, po to płacisz, żeby w takiej sytuacji nie bulić z własnej kieszeni. Miałem podobną sytuację kiedyś. Dostałem 3200pln odszkodowania, naprawiłem za 400pln. Zabrali 10%, ale i tak wyszedłem na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Generali nie masz udziału własnego przypadkiem ? :gwizdanie:[br]Dopisany: 17 Marzec 2011, 20:53_________________________________________________z tego co widzę w ich OWU, zastrzegają sobie że bez Vatu stawki za roboczogodzinę

z tym się kłóć

w razie wymiany części masz też amortyzację 60%[br]Dopisany: 17 Marzec 2011, 20:59_________________________________________________jeszcze to

"Jeżeli przy zawieraniu Umowy nie umówiono się inaczej,

przy ustalaniu odszkodowania do wypłaty uwzględnia się

amortyzację w wysokości

powyżej 10 lat 50%"

ogólnie rzecz ujmując, może AC w Generali było tanie, ale to gów.o jest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zderzak tylni też mogę zgłosić? Będzie -20% czy tylko -10% zniżek ?

Co do tej amortyzacji to czasem nie należy mi się doprowadzenie stanu przed tymi zajściami ? Lakier był w 100% oryginalny, bez ubytków na tych elementach. Jakiś paragraf jest na to żeby "postraszyć" rzeczoznawce i nie dał amortyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden,

jedynie co możesz, gdy przyślą Ci kosztorys bez Vatu, upomnieć się o Vat

gdy kwota będzie za mała na pokrycie szkody, tzn. nie znajdziesz nikogo kto Ci za tyle zrobi możesz zawsze oddać auto do ASO i przedstawić im faktury, zwrócą Ci za nie, będziesz miał auto naprawione ale na pewno na tym nie zarobisz

co do zniżek to nie wiem jaką tabele Bonus/Malus ma Generali, czy za szkodę biorą 10% zniżek czy więcej

to już musisz zadzwonić, zgłoś szkodę i czekaj na kalkulację

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem dzisiaj na konto, a tu przyszła kasa z Generali... aż 700zł za to co na zdjęciu i 400zł za zderzak...śmiech na sali - odwołanie będzie pisane :gwizdanie:

Nie dostałem jeszcze papierów więc nie wiem co uwzględnili, jak dostanę to napiszę ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się doprosiłem kosztorysów... ehh brak słów.

A więc :

przód:

przdw.jpg

Nadkole jest sporo powyginane więc nadaje sie do wymiany - bo klepanie i szpachlowanie odpada, nie mam zamiaru jeździć szpachlowozem. No ale pisze ze wyklepac za 50zl i lakierowanie...

tył:

71193534.jpg

A tutaj jaśnie Pani do wymiany zaliczyła tylko ten plastik pod zderzakiem (109zł), a zderzak do odnowy i lakierowania- a są tam spore dziury od śruby tablicy rejestracyjnej sprawcy...zderzak też powinni zaliczyć do wymiany.

A co do ogółu roboczogodzina 50zł tak jak uprzedzaliście. Nie wiem tylko czy został naliczony VAT. I nie wiem ile zniżek mi poszło...

Nie wiem co w odwołaniu napisać jeszcze ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...