Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Klamka zewnętrzna nie otwiera drzwi


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano nie udało mi się dostać do samochodu od storny kierowcy. Myślałem, że tak drzwi zamarzły, był ostry mróz i samochód pare dni stał, a tu niestety klamka zew. od kierowcy nie działa. Klamka wew. jest ok, normalnie otwiera drzwi. Czy to coś prowadzące do zew. klamki jest łatwe do naprawy, co tam mogło walnąć? Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo ja mam dokladnie ten sam problem... z tym ze dzis pojechalem na myjnie, wyjechalem i juz po paru dni nie otworzylem... tak wiec moze to rzeczywiscie ma jakis zwiazek z zamarzaniem? spotkal sie ktos z taką sprawą? a Ty MARTiiiii rozwiazales juz ten problem czy dalej nie da sie otworzyc od zewnatrz drzwi?? pozdrawiam!! [br]Dopisany: 05 Styczeń 2009, 15:56_________________________________________________male sprostowanie: nie otworzylem drzwi po paru godzinach (sorry za blad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten problem po wizycie na myjni i mroźnym dniu. Na pewno ma to związek z zamarzaniem, bo jeśli mam w samochodzie ciepło to po jakimś czasie klamka znów działa, jak zimno, znów nie działa. Jest to conajmniej irytujace otwierac drzwi kierowcy przez drzwi pasazera :P Jak ktos wie czego to moze byc przyczyna niech naprowadzi na 'trop', chociaz i tak pewnie trzeba zdjac boczek i obejrzec konstrukcję klamki. Jak się czegoś dowiem to napisze. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie szukajcie tego rozwiązania bo u mnie to samo tyle że u pasażera trochę to irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie cos wydaje ze ma to zwiazek z tym przelacznikiem co widac na fotce ponizej, nie pamietam jaki jest mechanizm klamki, ale mozliwe ze cos jest sterowane elektrycznie, wiec trzeba chyba zajrzec w przelacznik w klamce :) albo przyjrzec sie ciegienku od klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a nie probowaliscie np popryskac jakims odmrazaczem tam w oklice klamki jak sie otwiera podspodem albo do samego zamka? moze to pomoze? bo wlasnie taki pomysl przyszedl mi do glowy ale nie wiem czy to cos da...

Ja próbowałem odmrażaczem do szyb, ale nie wiem czy doszło tam gdzie powinno, bo niestety problem nie ustąpił.

Prawdopodobnie dzisiaj rozbiore tapicerke drzwi i obejrze o co tam w środku chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim są klamki podgrzewane, Bóg jeden wie jak to działa,ale mi nigdy nie zamarzła nawet po myjni. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: właśnie przed chwilą odnalazłem przyczynę tego bo stało mi się to wczoraj i mnie to denerwowało :kox: Dzisiaj zdjąłem tapicerkę musiałem dostać się do mechanizmu zamka był on okryty białym plastikiem połamałem go i wyjąłem z jednej strony nie mam to i z drugiej się nie przyda :decayed: . Szukając przyczyny znalazłem, że ten mechanizm który sie rusza jak cilamke od zewnątrz to on nie dotyka tego małego pręcika który otwiera drzwi prysnąłem ten cały mechanizm 40% Polskom :decayed: i zacząłem wduszać i wyciągać cypelek który zamuka drzwi. Później popsikałem wszystko WD 40 i znowu ruszałem za uwarzycie jak to działa rozbierając dobre drzwi i tam chodzi to normalnie. Po tym wszystkim chodzi wszystko ok. Może wam to pomoże pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie odkopałeś temat po roku :P

Ja tylko dodam, że jeśli ktoś ma problem z zamarzniętą klamką to polecam zostawić samochód w ciepłym miejscu na 1-2 dni i problem ustąpi,

albo rozebrac tapicerke i suszarka podgrzewac kilka minut mechanizm zamka, wtedy wyschnie i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popsikać nie zaszkodzi, ale tam jest słabe dojście więc jak komuś się nie chce to można sobie darować. Ja w tamtym roku zastosowałem numer z suszarką i jeszcze nie miałem problemu, mimo że jeżdzę na myjnię w mrozy i cały samochód mam oblodzony, to klamka działa bez problemu. Myślę że problem rozwiązany i nie ma co więcej pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie odkopałeś temat po roku :P

Ja tylko dodam, że jeśli ktoś ma problem z zamarzniętą klamką to polecam zostawić samochód w ciepłym miejscu na 1-2 dni i problem ustąpi,

albo rozebrac tapicerke i suszarka podgrzewac kilka minut mechanizm zamka, wtedy wyschnie i bedzie ok.

Witam kolega ma racje klamka zamarza (prawdopodobnie jakiś mikrowłącznik).Wczoraj tez mi sie to zdażyło,myślałem ze coś sie zerwało jakieś cięgno :(. Po przeczytaniu tego postu wstawiłem autko na ciepły parking(według zaleceń kolegi) i po dwóch godzinach stania klamka zaczęła działać :> .Oczywiście autko pozostało na parkingu na noc by porządnie wyschło i by juz klamka nie robiła niespodzianek :good:.

Pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, ciesze sie z moglem pomóc :) dodam tylko ze nie mikrowlacznik zamarza bo on jest powiazany tylko z centralnym zamkiem, zamarza mechanizm odpowiedzialny za polaczenie klamki z zamkiem i dlatego klamka sie rusza a drzwi nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...