Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 1.9 TDI AJM '00] - Pierwszy serwis po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

kilka dni temu zakupilem taka audiczke jak w opisie i wlasnie szukuje sie do I serwisu. Jest to moja pierwsza audika i pierwszy diesel na pompowtryskach.

Rzeczy, które określiłem do zrobienia to:

1. wymiana filrtów - komplet (olejowy, paliwa, powietrza, przeciwpyłkowy)

2. wymiana płynów (olej silnik, olej skrzynia, płyn do chłodnicy)

3. rozrząd kompletny

Czy uważacie, że coś istotnego pominąłem ???

Czy mogę liczyć na pomoc w doborze przede wszystkim płynów - jaki olej (czytałem temat dotyczący oleju - jednak nie znalazłem tam do końca odpowiedzi), jakie powinien mieć oznaczenia, czym zalać skrzynię i chłodnicę ??? Jakie ilości poszczególnych płynów będą potrzebne ???

Z tego co się zorientowałem do pompowtrysków stosuje się inny olej niż do silników z pompą rotacyjną.

Na liczniku jest 165 kkm i wydaje sie, że jest to oryginalny przebieg.

I jeszcze jedna prośba - gdzie mógłbym znależć w internecie instrukcję do mojego modelu ???

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość dla niewtajemniczonego .... jeszcze :grin:

Opublikowano

Gepard, na wiekszosc pytan to chyba bys jednak znalazl odpowiedz.

W skrzyni zaraz beda mowic zeby nie wymieniac, bo nie jest to konieczne. Zrobisz jak uwazasz. Olej do skrzyni to syntetyczny 75W90 jakis firmowy.

Olej do silnika to taki co spelnia normy dla tego silnika. Kazdy ma inne zdanie na temat danej firmy produkujacej oleje, ja osobiscie zalewam Mobilem 1.

Ilosci plynow tez powinienes w szukjce znalesc.

Plyn do chlodnicy to mozesz zakupic koncentrat w ASO nie jest drogi z tego co pamietam.

O rozrzadzie to juz bylo walkowane kilka razy, wiec zapraszam do lektury.

Co do liczniowego przebiegu to jakos nie chce mi sie wierzyc. :razz:

Jakiej instrukcji szukasz?? Jesli takiej co z autkiem byla sprzedana to jedz do ASO.

Opublikowano
Witam,

kilka dni temu zakupilem taka audiczke jak w opisie i wlasnie szukuje sie do I serwisu. Jest to moja pierwsza audika i pierwszy diesel na pompowtryskach.

Rzeczy, które określiłem do zrobienia to:

1. wymiana filrtów - komplet (olejowy, paliwa, powietrza, przeciwpyłkowy)

2. wymiana płynów (olej silnik, olej skrzynia, płyn do chłodnicy)

3. rozrząd kompletny

Czy uważacie, że coś istotnego pominąłem ???

Czy mogę liczyć na pomoc w doborze przede wszystkim płynów - jaki olej (czytałem temat dotyczący oleju - jednak nie znalazłem tam do końca odpowiedzi), jakie powinien mieć oznaczenia, czym zalać skrzynię i chłodnicę ??? Jakie ilości poszczególnych płynów będą potrzebne ???

Z tego co się zorientowałem do pompowtrysków stosuje się inny olej niż do silników z pompą rotacyjną.

Na liczniku jest 165 kkm i wydaje sie, że jest to oryginalny przebieg.

I jeszcze jedna prośba - gdzie mógłbym znależć w internecie instrukcję do mojego modelu ???

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość dla niewtajemniczonego .... jeszcze :grin:

Rozrząd, filtry (wszystkie), olej w skrzyni, silniku, wspomaganiu, płyn chłodniczy, wywalić katalizator (przy okazji).

Zadzwonić do ASO i potzwierdzić przebieg.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Koledzy za pomoc - jestem już umówiony z mechanikiem na przyszły tydzień - będzie komplesowy serwis - to jest magik od diesli .... jak mi poustawiał poprzedniego Rovera ... no byłem pod wrażeniem nikomu innemu to się poprzednio nie udało ... jak da sobie radę z niunką ... tam znać wkrótce.

Pozdrawiam,

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.