Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zapala sie EGR i ESP , ale tylko wtedy gdy pada lub jest mokro..


Marek1978

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączam się do tematu.

Rok użytkowania przebiegł bezproblemowo. Na Lubelszczyźnie rozpadało się na dobre i dzisiaj w drodze z pracy zaświeciła się lampka ESP. Szybki zjazd na pobocze, wyłączenie silnika i odczekanie kilku minut nie pomogło. Odpaliłem i lampka co prawda zgasła ale ESP przestał działać. Podjechałem do zaprzyjaźnionego mechanika i komputer nie wyczytał żadnego błędu (poza przełącznikiem od szyby pasażera :tongue4: )

Jakieś pomysły? Również wilgoć pod pokrywą komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) sprawdzcie sobie podszybie czy czasem nie sa zatkane odplywy oraz obudowe ECU czy nie jest peknieta gdzies :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mi poradzono :P

Zdjąłem osłony pod maska, odkręciłem obudowę ECU, wszystko ładnie pięknie. 0 pęknięć, suchutko, żadnych oznak wilgoci ...

Problem jednak udało się rozwiązać. Uszkodzony został słynny już na forum czujnik stop pod pedałem gazu.

Także rada dla wszystkich którym zapala się lampka od ESP (i cięgle świeci) lub tempomat odmawia posłuszeństwa (jak jak w moim przypadku - działał kiedy mu się chciało), czym prędzej udać się do ASO, kupić czujnik (typowany po VIN-ie!) za ok 45 zł, wymienić samemu w 5 min i cieszyć się jazdą

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...