Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Problem z Corsą B


dante0018

Rekomendowane odpowiedzi

Corsa B 1.2 8V rocznik 94

Problem polega na tym że zapala się kontrolka silnika i...

czasem auto normalnie jeździ, pewnego razu auto w czasie jazdy zgasło i odpaliło po jakiejś dobrej chwili...

a dziś podczas przyspieszania na trzecim biegu zapaliła się kontrolka i auto zaczęło zwalniać. Nie reagowało na gaz za bardzo. Po zgaszeniu silnik kręcił ale nie chciał odpalic. dopiero po chwili odstania. Tak mówiła mi moja dziewczyna bo to jej się to zdarzyło dziś :)

Miał ktoś podobne problemy? Brac się już za EGR? Bo słyszałem że to może by to...

Dodam że narazie nic nie robiłem, nawet nie wiem czy do tego można kompa podłączyc...

Logów też nie mam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corse można przetestować, ma złącze OBD.EGR w benzynowych oplach ma trochę inną konstrukcje niż w Audi, w 94 w 1,2 8v byl montowany w silniku x12sz, c12nz nie miał EGRa.Takie objawy(auto wariuje na ciepłym,jak wystygni jest ok ?) wskazywały by na 1-wsza możliwość- walnięty czujnik temperatury(dwupinowy na 99%niebieski w zamienniku 28 pln,bosch ok 50 pln), ewntualnośc 2-ga to sonda lamda, przy zimnym silniku nie działa więc nie ma wpływu na prace , na ciepłym daje złe wskazania, lub wcale.(markowa sonda jednoprzewodowa z ori wtyczka GM NGK 115,- Bosc 130,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja sie powtarza nieregularnie... raz na jakiś czas. Od ostatniej takiej akcji minęły jakieś 2 miechy. Wtedy auto zgasło, teraz zaczęło wariowac. Użytkowane jest normalnie, prawie codziennie...

Kiedyś zapaliła sie kontrolka i nic poza tym. Po ponownym bezproblemowym uruchomieniu już jej nie było. Teraz już dzieje się więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tam jest recylkulator, to moze tak się dziać, ale w momencie jak zapalona jest kontrolka, to komputer diagnoście powinien pokazać jaki to błąd, ewntualnie wartość jaką podaje czujnik.A nie dzieje się tak po zatankowaniu paliwa na jakiejś "lipnej"stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Corsach, ale moze masz rowniez takie złącze..

http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html

Ja majac Astre 1.6 C16NZ jak tylko zapalilo sie check engine, podlaczałem drucik, zczytywałem ilosc mrygajacych lampek i bylo wiadomo co mu dolega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...