Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Problem z Corsą B

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Corsa B 1.2 8V rocznik 94

Problem polega na tym że zapala się kontrolka silnika i...

czasem auto normalnie jeździ, pewnego razu auto w czasie jazdy zgasło i odpaliło po jakiejś dobrej chwili...

a dziś podczas przyspieszania na trzecim biegu zapaliła się kontrolka i auto zaczęło zwalniać. Nie reagowało na gaz za bardzo. Po zgaszeniu silnik kręcił ale nie chciał odpalic. dopiero po chwili odstania. Tak mówiła mi moja dziewczyna bo to jej się to zdarzyło dziś :)

Miał ktoś podobne problemy? Brac się już za EGR? Bo słyszałem że to może by to...

Dodam że narazie nic nie robiłem, nawet nie wiem czy do tego można kompa podłączyc...

Logów też nie mam :tongue4:

Opublikowano

Corse można przetestować, ma złącze OBD.EGR w benzynowych oplach ma trochę inną konstrukcje niż w Audi, w 94 w 1,2 8v byl montowany w silniku x12sz, c12nz nie miał EGRa.Takie objawy(auto wariuje na ciepłym,jak wystygni jest ok ?) wskazywały by na 1-wsza możliwość- walnięty czujnik temperatury(dwupinowy na 99%niebieski w zamienniku 28 pln,bosch ok 50 pln), ewntualnośc 2-ga to sonda lamda, przy zimnym silniku nie działa więc nie ma wpływu na prace , na ciepłym daje złe wskazania, lub wcale.(markowa sonda jednoprzewodowa z ori wtyczka GM NGK 115,- Bosc 130,-)

Opublikowano
  • Autor

Sytuacja sie powtarza nieregularnie... raz na jakiś czas. Od ostatniej takiej akcji minęły jakieś 2 miechy. Wtedy auto zgasło, teraz zaczęło wariowac. Użytkowane jest normalnie, prawie codziennie...

Kiedyś zapaliła sie kontrolka i nic poza tym. Po ponownym bezproblemowym uruchomieniu już jej nie było. Teraz już dzieje się więcej...

Opublikowano

Jeśli tam jest recylkulator, to moze tak się dziać, ale w momencie jak zapalona jest kontrolka, to komputer diagnoście powinien pokazać jaki to błąd, ewntualnie wartość jaką podaje czujnik.A nie dzieje się tak po zatankowaniu paliwa na jakiejś "lipnej"stacji?

Opublikowano

Nie wiem jak w Corsach, ale moze masz rowniez takie złącze..

http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html

Ja majac Astre 1.6 C16NZ jak tylko zapalilo sie check engine, podlaczałem drucik, zczytywałem ilosc mrygajacych lampek i bylo wiadomo co mu dolega :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.