Jump to content
0
Jarol

[B6 AWX] Problem z prędkościomierzem po wymianie skrzyni biegów

Recommended Posts

Jakiś czas temu wymieniłem w swoim aucie skrzynie na 6 biegów. Wymianę tą robiłem w firmie TTC w Krakowie ponieważ oni deklarowali że potrafią wymienić skrzynię oraz przeprogramować licznik żeby odczytywał prędkość z ABSu. Taka zmiana w licznikach była potrzebna ponieważ nowa skrzynia 6 biegowa nie posiada impulsatora który podaje prędkość do liczników. Niestety po wymianie skrzyni okazało sie że Panowie z firmy TTC nie potrafią uruchomić prędkościomierza. :thumbdown:

Czy zna ktoś jakiegoś dobrego auto elektryka/elektronika który poradził by sobie z takim problemem??

Z tego co udało mi się ustalić to prawdopodobnie trzeba wymienić liczniki, co jeszcze to nie wiem możliwe że sterownik ABSu też pójdzie do wymiany.

https://www.facebook.com/jarolchiptuning

Chiptuning / Diagnostyka / Hamownia DYNOMET

tel. 505 123 250

Witam!

Podpinam się do tematu.

Dzisiaj udało mi się zmienić skrzynię i mam ten sam problem.

Podobno można podpiąć się do modułu ABS i (odczyt podzielić, pomnożyć, w zależności, bo chyba będzie inaczej pokazywał jak w 5-biegowej z czujnikiem w skrzyni).

Inna wersja to, że już taka informacja jest podawana i potrzeba zmienić tylko licznik (zegary)? Czy z tym wiąże się problem z immobilajzerem?

Pozdrawiam!

kupiłem 2 dni temu b6 6 biegowe i jak wrzucam szóstke to nagle spada predkosc na zegarze i znow wraca do rzeczywistosci ale samochod niezwalnia czy to moze wskazywac ze samochod wczesniej miał skrzynie piątke???:)