Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Kontrolka ABS i wykrzyknik w kółku zapalające sie podczas dodawania gazu


kazio0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu przeważnie podczas dodawania gazu i tylko na początku jazdy zapalały mi się kontrolki od ABS i wykrzyknik w kółku. Po kilku razach jednak problem ustąpił lecz od 2 dni znów się powtarza. Za każdym razem gdy tylko zechcę dodać gazu kontrolki się zapalają a po przejechaniu kilku kilometrów zagotował się akumlator. Ładowanie sprawdzone zostało i jest niemal idealne. Zmieniłem baterie by sprawdzić czy to nie wina jej właśnie. Problem dalej jednak się pojawia ... jest to b5 1.9 tdi 90 km 1997r. dziękuję z góry za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż u mnie po wymianie czujnika ABS prawy przód kontrolka zgasła i było ok.

po przejechaniu 300 km.zapala się na moment kontrolka z wykrzyknikiem oraz sygnał dzwiękowy, całość po dwóch sygnałach ginie i tak do następnego dnia

na razie raz dziennie.Daj znać czy poradziłeś sobie z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzaliście poziom płynu hamulcowego. Być może w specyficznych warunkach tj przyśpieszania itp płyn bezwładnie się cofa w zbiorniczku i czujnik wariuje. Ja miałem podobnie i też zachodziłem w głowę co to jest. Dolałem płynu na maksa i jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Płynu hamulcowego jest dosyć.Na razie wszystko się uspokoiło, nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałęm podobną sytuację. Wyjeżdzam ze stacji załamany ceną paliwa, a tu nagle na dodatek zaczyna cos pikac - patrze a tu kontrolka z wykrzyknikiem a pozniej kontrolka abs. Po ponownym zapaleniu silnika nie ma tego problemu. Na kompie byłem dzien wczesniej.

Pojechalem zmierzyć płyn hamulcowy - jest perfekt, podobnie jak i poziom.

W zbiorniku od płynu chłodniczego miałem spory deficyt, ale już uzupełniłem "różowym" :kox:. Wątpie zeby to mialo związek ze sprawa, ale no mniejsza o to.

Na te chwile problem nie wystepuje, zobaczymy co będzie na dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie od czasu do czasu występuje jeszcze problem ,przy odpalaniu

po puszczeniu kluczyka od razu gaśnie ale jak dodam gazu pali normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...