Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Info na temat siły roboczej quadów.


Tzieland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję info na temat rzeczywistej mocy pociągowej następujących quadów:

Can-Am Renegade 800 ccm 2008 r

Yamaha Grizzly 700 ccm 2009-2011 r

Kawasaki Brute Force 750 ccm 2008 r

Suzuki King Quad (najmocniejszy)

Chodzi mi o to czy te quady dadzą sobie radę z odśnieżaniem większej posesji/parkingu :mysli: Dane techniczne nic mi niestety nie mówią, a najlepiej dowiedzieć się takich rzeczy od ludzi którzy mieli z tym do czynienia.

I czy da radę takim quadem wyciągnąć np. mały samochód osobowy np. z błota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie tak w bardzo dobrą stronę idziesz,

Nr 1 to Cam-An bo... po prostu nie pytaj tylko jak masz okazję bierz :kox:

nr 2 to kawasaki mocne ciężkie i ogólnie do odśnieżania ok w teren nie za bardzo

nr 3 to yamaha dobra w teren zrywna ogólnie ok

nr 4 to suzuki jest 4 bo jest 4 i tyle

:hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję info na temat rzeczywistej mocy pociągowej następujących quadów:

Can-Am Renegade 800 ccm 2008 r

Yamaha Grizzly 700 ccm 2009-2011 r

Kawasaki Brute Force 750 ccm 2008 r

Suzuki King Quad (najmocniejszy)

Chodzi mi o to czy te quady dadzą sobie radę z odśnieżaniem większej posesji/parkingu :mysli: Dane techniczne nic mi niestety nie mówią, a najlepiej dowiedzieć się takich rzeczy od ludzi którzy mieli z tym do czynienia.

I czy da radę takim quadem wyciągnąć np. mały samochód osobowy np. z błota?

samochód quadem ? chyba cięzko będzie nie ze wzgledu na jego moc a na siłe tarcia ..... ponieważ quad jest w sumie lekki to nawet jak by miał 1000 KM to koła zaczną sie slizgac bo nie przesiosą takiej mocy .... wzor na tarcie toczne to cieżar w Newtonach x wsp . tarcia w metrach = moment w Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję info na temat rzeczywistej mocy pociągowej następujących quadów:

Can-Am Renegade 800 ccm 2008 r

Yamaha Grizzly 700 ccm 2009-2011 r

Kawasaki Brute Force 750 ccm 2008 r

Suzuki King Quad (najmocniejszy)

Chodzi mi o to czy te quady dadzą sobie radę z odśnieżaniem większej posesji/parkingu :mysli: Dane techniczne nic mi niestety nie mówią, a najlepiej dowiedzieć się takich rzeczy od ludzi którzy mieli z tym do czynienia.

I czy da radę takim quadem wyciągnąć np. mały samochód osobowy np. z błota?

samochód quadem ? chyba cięzko będzie nie ze wzgledu na jego moc a na siłe tarcia ..... ponieważ quad jest w sumie lekki to nawet jak by miał 1000 KM to koła zaczną sie slizgac bo nie przesiosą takiej mocy .... wzor na tarcie toczne to cieżar w Newtonach x wsp . tarcia w metrach = moment w Nm

pytam, bo znajomek w USA wyciągałem Brute Forcem Civica z błota :mysli:

a wie tak w bardzo dobrą stronę idziesz,

Nr 1 to Cam-An bo... po prostu nie pytaj tylko jak masz okazję bierz :kox:

nr 2 to kawasaki mocne ciężkie i ogólnie do odśnieżania ok w teren nie za bardzo

nr 3 to yamaha dobra w teren zrywna ogólnie ok

nr 4 to suzuki jest 4 bo jest 4 i tyle

:hi: :hi:

a jak wychodzą części do Can-Ama? chyba dorgie to wszystko jest? słyszałem, że Grizzly mało awaryjny jest :mysli: ogólnie potrzebuję woła roboczego, który zniesie ciężkie tereny, ciężką pracę i przejedzie dużo km bez większych awarii :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wół roboczy to honda foreman,

części bo bombki jak i do innych drogie są ale wież mi ze Cam-An to jest jednak to, gryzlaczy dużo jeździ i też nie ma ma co nażekać, ale jednak bombka robi robotę a jak w ogóle ma zapier...... Cam-an renegade :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyciągnął ja nie zaprzeczam , ale fizyki nie oszukasz :) widocznie siła potrzebna do wyciągniecia była mniejsza od siły tarcia tocznego kół quada o nawierzchnie :) nieraz sie słyszy ze wkładaja cos do bagażnika przy napędzie na tył zeby dociązyc a zatem zwiekszyc tarcie toczne i móc przeniesc wiekszy moment bez poślizgu :D

koniec lekcji ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może takiego Outlandera?

http://otomoto.pl/can-am-outlander-max-800-ltd-limited-prawie-nowy-M2619850.html

bo Renegade teraz wydaje mi się zbyt sportowy do mojej pracy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może takiego Outlandera?

http://otomoto.pl/can-am-outlander-max-800-ltd-limited-prawie-nowy-M2619850.html

bo Renegade teraz wydaje mi się zbyt sportowy do mojej pracy :mysli:

i tu na tym poście bym się zatrzymał, masz kawał maszyny troszkę miejsca jak byś chciał jakiś prowiant wziąć na parę dni, a zapierdziela jak renegade może jest słabiej wyważony jeśli chodzi o trawersy, ale równie pięknie hamuje silnikiem :good:

tak że jak masz kasę to inwestuj, od razu wciagarkę ja polecam Warn, pług i na zimę masz spokój a pozostały sezon pełen :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli chodzi o awaryjność takiego używanego ATV?

bo w tej samej prawie cenie mogę mieć nowego Grizzly :mysli:

a to ma być quad do pracy a nie do zabawy, także sądzę, że rocznie jakieś 5-8 tyś przejedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli chodzi o awaryjność takiego używanego ATV?

bo w tej samej prawie cenie mogę mieć nowego Grizzly :mysli:

a to ma być quad do pracy a nie do zabawy, także sądzę, że rocznie jakieś 5-8 tyś przejedzie

może nie wszyscy z ATV polska by się zgodzili ale kup używanego Cam-an'a.

ten quad po prostu jest stworzony po to by dawać frajdę z użytkowania, naped przeniesienie napędu hamowanie silnikiem po prostu jest to czego sam bym sobie życzył :good: Nie namawiam do niczego ale tego quada bym sobie życzył :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór padnie chyba na Can-Ama Outlandera 800 :decayed:

Lub Can-Am Renegade :naughty:

:oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :good: :good: :good::kox: :kox: :kox:

bierz Outlandera bedzie praktyczniejszy chodź renegate :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outlander to wielka locha :kox: Widziałem takiego u mnie w mieście i robi wrażenie :slina:

Renegade na pewno bardziej sportowy ale chyba takiego nie potrzebuję :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...