Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAE] Czujniki Ciśnienia w oponach


ADi333

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić B8 2,0TFSI QUATTRO Z 2009 roku z USA. Auto jest wyposażone w czujniki ciśnienia. Na wyświetlaczu pokazuje się opcja, ale z komunikatem, że jest niedostępna. Właściciel mówi, że prawdopodobnie potrzebne są specjalne wentyle. Dla mnie brzmi to dziwnie, ale nigdy wcześniej nie miałem z tym gadżetem do czynienia i nie wiem w czym może być problem. Co może być przyczyną nie działania tego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potrzebujesz czujniki cisnienia opon :) Podepnij kompa i wklej bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze , ze dosc sporo tys. trzeba wlozyc to auto z USA aby doprowadzic do normalnego stanu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabieram rozeznania ile faktycznie trzeba dołożyć. Nawigację ma zrobić obecny właściciel, czujników parkowania z przodu według niego nie ma w tym aucie, no i te czujniki ciśnienia. Auto jest super wyposażone i nadal mnie interesuje[br]Dopisany: 03-07-2011, 14:51:27_________________________________________________Cześć. Rozpoznałem już temat czujników ciśnienia w B8. Otóż czujników ciśnienia... nie ma! System kontroli ciśnienia w kołach działa na zasadzie mierzenia obwodu opony. W MMI (CAR) zapamiętuje się wzorzec ciśnienia i kiedy ciśnienie w którymkolwiek z kół zmniejsza się (a tym samym zmniejsza się obwód koła), to sygnał idzie do systemu i wyświetla się ostrzeżenie o tym. System wykorzystuje ABS i ESP. Pzdr ADi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje systemu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=209843.msg2499401#msg2499401

AUDI A4 8K0 ma dwa rodzaje systemow Kontroli Cisnienia w oponach :

- ciśnienia w oponach z czujnikiem ciśnienia

- ciśnienia w oponach z czujnikiem liczby obrotów koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...