[A4 B5 97]Help request - rozpiska wtyczek do lamp

damos

Vitam !

Skompletowałem wszystko poza wiedzą :mrgreen: i dziś mam dzień wolny, więc będę robić przekładkę świateł ze zwykłych na xenony. W związku z tym mam kilka nie rozwiązanych zagadnień, ponieważ miałem do czynienia z elektroniką użytkową a nie samochodową.

1 - sterowanie świateł jest masowe - czyli przewód wspólny dla wszystkich świateł to plus ?

2 - w starych lampach przewody do silnika regulującego są w osobnej wtyczce 3-pinowej ?

3 - mam stare lampy Boscha, więc halogeny są w nie wbudowane i sterowanie nimi jest w głównej, okrągłej wtyczce ?

4 - ma ktoś rozpiskę przewodów w okrągłej wtyczce ? (wiem, sam mogę sobie pomierzyć - ale nie mam nikogo do pomocy ani warszatu, więc warunki mocno "polowe")

5 - silnik poziomowania świateł jest sterowany 3-ma przewodami (jeden masowy i dwa plusowe ?) - złe podłączenie grozi uszkodzeniem silnika ? Czy to sterowanie jest podawane z jakiegoś przekaźnika, czy stopnia mocy z zabezpieczeniem ? Jeśli bezpośrednio ze wzmacniacza różnicowego, to można go spalić przez "zwarcie" kabelków ?

6 - tu jest rozpiska okablowania nowych lamp Valeo i gniazda, którą sobie właśnie zrobiłem

Zakładam, że 5,6,7 to sterowanie poziomowaniem świateł a 1-4 wyg opisu (4 to plus ?)

Za pomoc z góry dziękuję :)

damos, dam Ci rozpiske ze starych lamp:

lewa strona: postojowe - szaro czarny

prawa strona: postojowe - szaro czerwony

lewa strona: mijania - żółto czarny

prawa strona: mijania - żółto biały

lewa strona: długie - biało czarny lub żółty

prawa strona: długie - tez podobnie

przeciwmgielne: biało zielony nie potrzebne bo w nowych lampach nie masz halogenow.

Przewody wtykasz w odpowiednie piny w kostce.

Co do silniczkow to ja nie mam jeszcze podlaczonych bo z klubu nikt nie ma czasu mi tego sptrawdzic. :evil:

Elektryk mi powiedzial, ze po zlym podlaczeniu mozna albo silniczek schajczyc albo sterowanie poziomowaniem.

Co do tego to tylko Twoja zalozenia bo jak pamietam w rzeczywistosci jest inaczej.

damos, dam Ci rozpiske ze starych lamp:

lewa strona: postojowe - szaro czarny

prawa strona: postojowe - szaro czerwony

lewa strona: mijania - żółto czarny

prawa strona: mijania - żółto biały

lewa strona: długie - biało czarny lub żółty

prawa strona: długie - tez podobnie

Wielkie dzięki !! W końcu jakieś konkrety :mrgreen: :mrgreen:

Przewody wtykasz w odpowiednie piny w kostce
mam nowe piny i kostki - będzie raczej lutowanie - nie wiem, jak wydobyć piny już wciśnięte :(

W takim razie pomierzę i dam znać - tu raczej nie ma żartów :/

damos, a piny miales juz wcisniete czy sam wciskales :?:

Da sie wydobyc, musisz tylko wyciagnac ten rozowy zatrzask z tego co pamietam.

Co do mierzenia to nie zmierzysz bo nei ma jak. Skad wiesz, w ktory pin wcisnac mase, a w ktore regulacje :?: :?:

porównam napięcia na obecnych lampach z trasą przewodów w nowych. Silniki sąte same, więc powinno być ok.
damos, a piny miales juz wcisniete czy sam wciskales

Da sie wydobyc, musisz tylko wyciagnac ten rozowy zatrzask z tego co pamietam

Sam wciskałem i pomimo wyjęcia plastiku i przyłożenia dużej siły nijak nie da się ich wyjąć. Z tego, co pamiętam, to piny wchodzą zatrzaskowo w gniazda i próba wyjęcia siłowego może je uszkodzić. (przynajmniej takie, jakie ja dostałem)

Z tego co wiem to silniczki sa inne, przynajmniej wielkosciowo. No ciekawi mnie ska bedziesz wiedzial w ktory pin nowego silniczka wcisnac ze starego. Jesli Ci sie uda to ja poprosze o podanie pinow co i jak. :mrgreen:

To musisz jeszcze od strony przedniej nie od kabli czyms cienkim poprzyciskac zatrzaski na koncowkach. Tylko nie wiem czy po obu stronach sa.

damos, no mowie o silniczkach, ktorymi sterujesz z kokpitu. :razz:

[ Dodano: 2006-09-30, 16:50 ]

Jak sie nie pomylilem to u mnie jest tak podlaczone w kostce:

1 - mijania

3 - postojowe

4 - masa

6 - dlugie

oczywiscie mowa o wtyczce do zespolonych.