Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Kontrolka oleju i napis sensor


Tom_F

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od maja, gdy zrobiło się ciepło raz na jakiś czas, a teraz podczas upałów prawie non stop zapala mi się na wyświetlaczu kompa żółta kontrolka takiej konewki i napis sensor. Byłem u elektryka z serwisu i mówi, że uszkodzony jest czujnik jakości oleju, który znajduje się pod miską olejową. Koszt takiego czujnika to 200zł. Mówi, że używany ciezko będzie dostać. Czy to musi tak dużo kosztować? Wydawało mi się, że czujniki np. temteratury to kosztują w granicach 50zł, a ten aż 200zł? Czy warto łatwić używany?

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś po ile są używki? jeśli nowy kosztuje 200zł a używka 100 to ja bym kupił nowy. Czasami używki nie opłaca się kupować która i tak niewiadomo ile pochodzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wpisz sobie na alledrogo CZUJNIK POZIOMU OLEJU AUDI są tam nowe od 77zł. A tak wogóle to podepnij autko do vaga jeżeli uszkodzony jest ten czujnik powinien być błąd albo na silniku albo na instruments.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, obadam ceny. Właśnie problem w tym, że mechanik z serwisu, mój kolega nie wykrył nic Vagiem. Skierował mnie do elektromechanika i ten twierdzi, że to czujnik, który znajduje się w misce olejowej. Możliwe, że jest uszkodzony, gdyż auto ma dość mały prześwit z racji sportowego zawieszenia, które jest fabrycznie obniżone i na nierównościach mógł zostać uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zapala mi się na wyświetlaczu kompa żółta kontrolka takiej konewki i napis sensor. Byłem u elektryka z serwisu i mówi, że uszkodzony jest czujnik jakości oleju, który znajduje się pod miską olejową.

poziom oleju to wiem ,że jest mierzony tym czujnikiem ale jakość :mysli::wink4:

czujnik na allegro ok 50 pln -używka-ja już rok jeżdżę na takim i na razie problemów nie ma

Mówi, że używany ciezko będzie dostać.

spokojnie dostaniesz używkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...