Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] wypadek: pijany kierowca ( 2 promile ), odszkodowanie zdrowotne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już prawie rok temu miałem wypadek samochodowy. Pijany kierowca spowodował wypadek a co najgorsze ucierpiały dwie osoby. Jedna osoba miała poważną operacje i z powodów zdrowotnych nie może wrócić do pracy oraz rehabilitacja nie wiadomo ile będzie trwała. Druga osoba bardzo mocno uderzyła głową i teraz skarży się na bóle głowy. Ja wyszedłem praktycznie bez żadnych obrażeń.

Pijany kierowca próbował uciekać z miejsca wypadku ale na szczęście się zorientowałem i go zatrzymałem. Oczywiście policja była, zostały mu postawione zarzuty. Jeszce sprawa karna się nie zakończyła gdyż potrzebna była operacja poszkodowanej osobie, sędzia stwierdził że zostaje odroczona do zakończenia leczenia.

Pijany kierowca praktycznie nie ma żadnych pieniędzy, bądź nieruchomości oraz pracuje podobno na czarno. Czy w tym wypadku warto jest wytaczać sprawę cywilną? Jakie pieniądze mogę żądać od firmy ubezpieczeniowej w której samochód sprawcy był ubezpieczony (chodzi mi o zdrowotne).?

Za samochód pieniądze odzyskałem ale z dużymi problemami. Sprawca wypadku miał ubezpieczenie OC w firmie PTU. Samochód był tak skasowany że wyszła szkoda całkowita. Oczywiście rzeczoznawca z PTU wycenił bardzo niską wartość samochodu, dla tego nie chciałem się z tą firmą użerać i skorzystałem z Autocasco PZU.

Nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takiej historii.

Czekam na wsze opinie i porady w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest niewypłacalny dłuznik to zawsze jest problem, z jakiego jestes miasta??[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2008, 19:38 _________________________________________________poszlo PW, tak wiec zadzwon w wolnej chwili a powiem jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...