Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Błąd 16989 i 561.


Mariusz96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie dziś podlaczylem Vaga i pokazal mi takie bledy Uszkodzenie Pamieci wewnetrznej Rom Blad16989

Dopasowanie skladu mieszanki nie osiagnieto wartosci adaptacij Blad 561.Jak sobie z tym poradzić?

Mam wrażenie że pali mi więcej benzyny przez to.Pomóżcie Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 561 wprowadza auto w tryb awaryjny przez co może palić dużo wiecej a przyczyną może byc np:

Sonda

przepływka

lejace wtryskiwacze

zapieczone wtryskiwacze

nieprawidłowe ciśnienie paliwa

uszkodzony przekaźnik pompy paliwa

nieszczelność dolotu

niesczelność wydechu w okolicach sondy

instalacja LPG

Błąd 16989 można zacząć od sprawdzenia zasilania sterownika. Czytałem że ten błąd można usunąć podmianą epromu w sterowniku ale tutaj to sprawa raczej dla jakiegoś dobrego elektronika/elektryka samochodowego.

Odpowiedzi na twoje błędy znalazłem na tym forum niekiedy warto poszukać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Odpowiedz.Co do szukania Szukalem ale przez tel bo komputer siadł może dlatego nikłe rezultaty.

1.Wracając do tematu zapieczone badz lejace wtryski odpadają bo równo chodzi na benzynie.

2.Niewiem co może być przyczyną takiego odgłosu jak bulgotanie wody wychodzące z pokrywy filtra.Podejrzewam że to Jest właśnie przyczyną bledu 561.Odglos jest taki specyficzny takie blum blum.Teraz się to nasila stojąc przy samochodzie Jest to SLYCHAC nie wiecie co to Jest?

Jak sprawdzic przepływke? Co do 16898 to będę musiał podjechac do elektryka.

Ten Blad 561 Jest podwójny.Mam na vagu dwa takie identyczne bledy które mi wyskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawdopodobnie są przyczyną już zużyte świece na których ZROBILEM 25tys jeszcze Ori swiece bo sprawdzając vagiem spalanie na poszczególnych cylindrach na drugim Jest duża rozbierznosc do pozostalych trzech czekam na wyplate teraz i dopiero będę się brał dam Znac jak to Jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...