Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Czasami lekko buczy/wyje przy puszczaniu sprzęgła na pierwszym biegu


dwwasyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie. Od dłuższego czasu czasami lekko buczy/wyje przy puszczaniu sprzęgła na pierwszym biegu. Szczególnie jak auto stoi pod górkę lub ma wjechać pod krawężnik.

Objaw ten nie występują zawsze. Zazwyczaj jak auto trochę stało, lub jak dłużej turla się w korku. Częściej też słychać to jeśli jest wilgotno. Na skręconych kołach chyna też częściej, ale nie prostych też występuje.

Może jakby coś się ślizgało, ale nie wiem.

Przebieg 130 tkm. Przy 120 tkm byłem w ASO na pełnym przeglądzie i mówili że wszystko ok, ale zapomniałem qrcze o tym wspomnieć.

Idzie z tym żyć (bo słychać to tylko czasami, od dłuższego czasu z podobną częstotliwością), ale wolałbym wiedzieć co to może być

Może ktoś coś doradzić / pomóc zdiagnozować ?

Ma ktoś pomysły co może być przyczyną ?

---------- Post dopisany 03-05-2012 at 14:16 ---------- Poprzedni post napisany 26-11-2011 at 20:27 ----------

Witam, odgrzewam temat, bo znowu się to pojawia. Wymieniłoem płyn od układu wspomagania, bo miałem poniżej minimum.

I chyba przy okazji lepiej zdiagnozowałem ten problem. Pompa od wspomoagania to nie jest, bo nie ma żadnego znaczenia czy koła proste czy skręcone. Znaczenie ma tylko siła 'przeciążenia'.

Otóż jak auto będzie ruszało pod dużą górkę, przy małym dodawaniu gazu to będzie to słychać prawie zawsze.

Tak samo jak np. auto się troche cofa do tyłu (bardzo wolno), wrzucam jedynke i chce jakby jedynką zahamować auto i ruszyć do przodu - też wtedy słychać - mocno.

Jak się dużo gazu i bardzo powoli puszcze sprzęło to tego problemu nie ma. Ale jak tak normalnie (szybko) wykonuję powyższe manewry, to słuchać ewidentne wycie.

VAG żadnych błędów nie pokazuje oczywiście.

Czy to sprzęgło / dwumas ? Auto nie drży i innych objawów dwumasa nie widzę.

Będę wdzięczny za pomoc w diagnozie co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...