Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z termometrem


mariuszu84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądając Wasze forum znalazłem kilka wątków na temat podłączenia wyświetlacza wskazującego temperaturę na zewnątrz auta.

Mam Audi A4 w automacie i na górnym wyświetlaczu pokazany jest stan skrzyni a dolny wyświetlacz straszył swoim jestestwem.

Pociągnąłem jeden przewód od gniazda B w klima-troniku tak jak radzili koledzy z forum. Wyświetlacz zapalił się na czerwoni i zaczął wskazywać jakąś temperaturę. Jednak jest problem. Po włączeniu zapłonu wskazania termometru "wędrują" raz od -25, a innym razem od 30 stopni C aby po jakimś czasie ustabilizować się. Jednak wydaje mi się że nie pokazują temperatury właściwej.

Czy może być to wina czujnika?? a może tak powinno być?? Czy jest możliwość sprawdzić jakoś jaką temperaturę widzi czujnik?? Irytuje mnie to trochę, a nie ukrywam, że teraz przed zimą przydało by się widzieć czy termometr wskazuje dobrą temp. Poradźcie coś!![br]Dopisany: 19 Grudzień 2011, 21:54_________________________________________________Sam zapytałem i sam odpowiadam,

Czekałem aż ktoś mi pomoże ale niestety, nikt tego nie uczynił a więc poszedłem do auta i grzebałem.

Okazuje się, że czytając forum dowiedziałem się iż przewód z klimatronika (kość B pin 1) podłączyć mam do pinu 3 w kości wyświetlacza. Mam automat więc wszystkie inne przewody były już podłączone. Tak jak pisałem poprzednio wyświetlacz się włączył ale zaskakiwało mnie to "SZUKANIE" temperatury, co śmieszniejsze ta temperatura zawsze wędrowała w okolice 10 stopnie C.

Po ponownym rozebraniu zegarów zauważyłem, że moja kość ma 10 pinów a nie jak pisane było na forum 6.

Przy wyświetlaczu który ma 10 pinów sterowanie z klimatronika (kość B pin 1) musi iść na pin 10!!!

po podłączeniu wszystko jest OK. termometr wskazuje taką samą temperaturę co klimatronilk na kodzie 59.

Mam nadzieje, że komuś się to przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...