Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Na trójce zgrzyta


vlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość :cool1: Sprawa wygląda następująco:

Przed Świętami żona postanowiła sprawdzić przyczepność w zakręcie lecąc po lodzie w wyniku czego nie opony sprawdziły przyczepność a dach :thumbdown:

Samochód był u mechanika a później u blacharza - wszyscy ładnie uwineli się. Jak wracałem do domu zaczęło mi na trójce coś stukać. Pierwsza myśl dwumas ale na wolnych obrotach nic nie stuka oraz na innych biegach. Przy zmianie na 3 i z 3 żadnych zgrzytów nie ma. Tylko jakieś popiskiwania jak lecę na trójce. Mechanik powiedział, że na razie się nie przejmować bo za bardzo jeszcze nie wiadomo co to jest - przy nim cicho piszczało. Ktoś może spotkał się z takim przypadkiem? Jak będzie trzeba to zrobię diagnostykę VAG'iem bo jeszcze nie miałem czasu. Dodam że zawieszenie i geometria ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta. Obecnie dźwięk występuje na 3-4-5. Dźwięk jak by Zetor hamował silnikiem - oczywiście o wiele cichszy - najgłośniej przy przyśpieszaniu. Poza tym nic nie trzęsie. Samochód reaguje dobrze na przyśpieszanie.

----

Kolejna korekta. Vag nie wskazuje żadnych błędów w samochodzie. Samochód rozgrzałem do temperatury roboczej. Wyszło że piszczenie słychać teraz tylko na 4 i to bardzo cicho. Czy podczas wywrotki w skrzyni mogło poderwać do góry jakieś kawałki metalu z dna? Ewentualnie może za niski poziom oleju lub poduszki pod skrzynią?[br]Dopisany: 07 Styczeń 2012, 16:09_________________________________________________Czy może być to skrzynia biegów - przypomniało mi się, że wyciągarka wciągała samochód na biegu. Dźwięk słychać przy przyśpieszaniu i hamowaniu silnikiem. Przy jeździe na 5 biegu czuć przesuwanie drążka biegów podczas dodawania gazu. Ewentualnie czy mogą być to łożyska lub poduszka pod skrzynią? Niby nic ale lubię jak wszystko jest na tip top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponwnie. sprawa wyjasniona. okazalo sie ze to nie dwumas. jak lecialem z predkoscia przelotowa to szum w pewnym momecie ustal a nastepnie zblokowalo skrzynie. zblokowalo na amen razem z kolami. problem byl z wciagnieciem na lawete. skrzynia zostala wymieniona na zregenerowana. na szczescie nikomu nic sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...