Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Zmiana sprężyn z 1BA na 1BE


Jet_a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie moje autko to A4 B7 2.0 TDI Avant,ośka,2005 r. Sprawdzalem wedlug strony i wlepki i wyszlo mi że mam zawieszenie 1BA,przód o oznaczeniu 0JL(8E0 411 105 BK/DK RÓŻOWY BIAŁY BIAŁY,WEIGHT 11) i tył 0YK(8E0 511 115 CT BIAŁY ZIELONY,WEIGHT 10). Chciał bym zastosować obniżenie wykorzystując sprężyny zmodelu 1BE

No wiec udalo mi się ustalić numery z 1BA dla 1BE:

0YK- 8E0 511 115 DM/FM NIEBIESKI ZIELONY,WEIGHT 10

0JL- 8E0 411 105 CL/EL ZIELONY NIEBIESKI NIEBIESKI,WEIGHT 10

Z tego co zauważyłem,to w tym setupie 1BA przód ma 11 kat. wagową a 1BE kat.wagowa 10.Czy jest to dopuszczalne? Czy stosujac to na moje normalne amortyzatory obnizy mi się zawieszenie ? czy nie bedę musiał za miesiąc jechać i wymieniac amortyzatory ? Mam jeszcze prośbę do znawców,aby raz jeszcze sprawdzili czy dobrze to wszystko policzyłem i posprawdzałem. Jeżeli nie z 1BE to czy ktoś może zaproponować ciekawą alternatywe ?

Pozdrawiam i dziekuje z góry za podpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem czytalem to ale nie jestem pewien dlatego chce sie upewnić w 100%. Zresztą dużo opini krąży na ten temat i te linki które podałes nie wyjasniają tego w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Ci je podałem żebyś zrozumiał, że teoretycznie "dobrze" dopasowane sprężyny, amortyzatory do wartości wagowych nie gwarantują tego, że autko ładnie (równo) usiądzie... :cool1: Dołącz się do akcji w temacie wyżej... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akjam :good: :good:

Mimo wszystko jeszcze czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...