Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagażnik rowerowy dedykowany do B6.


tommy-cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy ktoś wie czy był w ofercie ori bagażnik na rowery dedykowany do A4 model B6? Jeśli nie było takiego pochwalcie się jakie najlepiej pasują do tego modelu, chodzi mi o w miarę sprawny montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest cokolwiek dedykowanego. Dedykowane to możesz mieć np belki do twojego samochodu a produkowane przez któegoś ze znanych producentów. Czy Audi coś oferuje markowane przez siebie czy w salonach sprzedaje coś znanych marek tego nie wiem. Tak czy siak moim zdaniem warto zainwestować w belki z szyną, czy jak to tam zwał. Chodzi o rowek wzdłuż belki, który ułatwia montaż wielu akcesoriów. Ja przez przypadek takie właśnie kupiłem i nie żałuję (marki La Prealpina). Co do samego bagażnika rowerowego to wybrałem Thule Proride 591. Jest dość solidny, rowery są mocowane w całości bez demontażu koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że Tomaszowi chodzi o bagażnik montowany z tyłu na tylnej klapie bo chyba coś takiego istnieje :eusathink:tak mi się wydaje przynajmniej :wink:

---------- Post dopisany at 20:02 ---------- Poprzedni post napisany at 19:57 ----------

np. taki

bximg1291978456261309mo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś widziałem na jakiejś stronie gadżety do Audi m.in. Fotele dla dzieci konkretne pod dany modeli dlatego pytam czy do tego modelu był jakiś bagażnik rowerowy np na dach czy też montowany na klapę.

Kolego Marekq powiedz mi jak to się sprawuje w praktyce taki bagażnik na dachu? Rowery nie latają na boki podczas wiatru czy tym podobne? Nie masz czasem gdzieś jakiegoś zdjęcia jak to wygląda zamocowane na dachu? Twoim zdaniem lepszy wybór montować rowery na dachu niż z tyłu na haku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ori bagażniki:wink:

bagaznik.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:05 ----------

Ja mam coś takiego firmy THULE

Przy 160km/h nic się działo:decayed:

bagtyl.jpg

<br /><br />

bag_tyl1.jpg

<br /><br />

Gadałem też z kolesiem, który miał różne bagażniki mówił, że te na dachu robią sporę opory powietrza na haku bardzo miota tyłem i stwierdził, że na klapę są w sam raz.

Oczywiście są tego minusy, klapy z rowerami nie dasz radę dźwignąć:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś widziałem na jakiejś stronie gadżety do Audi m.in. Fotele dla dzieci konkretne pod dany modeli dlatego pytam czy do tego modelu był jakiś bagażnik rowerowy np na dach czy też montowany na klapę.

Kolego Marekq powiedz mi jak to się sprawuje w praktyce taki bagażnik na dachu? Rowery nie latają na boki podczas wiatru czy tym podobne? Nie masz czasem gdzieś jakiegoś zdjęcia jak to wygląda zamocowane na dachu? Twoim zdaniem lepszy wybór montować rowery na dachu niż z tyłu na haku?

Nie miałem jeszcze okazji zrobić jakiejś oszałamiającej ilości kilometrów z tym ustrojstwem na dachu. Póki co, strasznie jestem wrażliwy i jadę jakbym miał cały bagażnik jajek...

Wszystko moim zdaniem zależy od samego bagażnika, szczególnie te dachowe trzeba brać bardzo solidne. Jest sporo tanizny, która już na sam wygląd nie budzi zaufania. Jedni zalecają takie, gdzie ściąga się przednie koło i montuje za widelec. Nie wiem co lepsze. Ten model Thule, który ja mam posiada regulowane ramię ze szczęką zaciskającą się na ramie roweru. Szarpałem toto, trzyma dość solidnie. koła opierają się w szerokiej i mocnej rynnie i są zaczepione dodatkowo taśmami. Na pewno całość jest wrażliwa na wiatr boczny i nie zalecałbym gwałtownej jazdy slalomem :) pod tym względem bagażnik na klapę na pewno będzie lepszy. Ja mam sedana więc dachowy to jedyna opcja. W przypadku Thule jedyna trudność z montażem to uniesienie roweru żeby postawić go na dachu... poza tym lajtowa sprawa z samym mocowaniem. A tak ogólnie to wygląda na aucie, sorry za jakość ale na szybko było telefonem robione.

20120628163.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...