Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo od TDI


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Mam turbine od Golfa 4 110 KM z przebiegiem ok 130 tys. Mam ja od brata ciotecznego, ktoremu mechanik powiedzial ze jest ona szmelc i wymienil mu na druga, a mi dal ja bo ja chcialem sie na niej nauczyc czyszczenia. Ale mam problem bo nie moge rozebrac czesci od spalin bo jest strasznei zapieczona. Uzywam ok kilku dni odrdzewiacza i mlotka ale nic sie nie rusza.

Czy ktos rozbieral turbine i wie jak sobie z tym poradzic?

Turbina bedzie na sprzedaz i prawdopodobnie jest w b.dobrym stanie, gdyz chyba mechanik stwierdzil albo wcisnol kit ze jest szmelc a okazuje sie ze byla tylko kierownica zatarta. No i troche dziwne zeby turbo padlo po 130 tys. nie mowie ze nie mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do rozebrania części spalinowej potrzeba młotka. Trzeba dość mocno uderzać uderzać uderzać i jeszcze raz uderzać w okolicy śrubek i tak w koło turbiny. Jeśli to nie pomoże to chyba (w ostateczności) pozostaje palnik i grzanie, po takich czynnościach prawie wszystko puszcza. Może ktoś zna inny sposób niż użycie palnika to lepiej go sprawdzić.

Trzeba się czasami namęczyć żeby rozebrać tą część.

Powodzenia i Pozdrawiam.

P.S.

Turbina może rozlecieć sie szybciej niż przy 130 tyś. wszystko zależy od tego jak była traktowana przez kierowcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysio133 dzieki za odpowiedz ale post juz starawy i poradzilem sobie z rozbiorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Dtroche się minąłem z datą, nieźle :thumbup: ale mam nadzieje ze chodzi?? turbinka oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Dtroche się minąłem z datą, nieźle :thumbup: ale mam nadzieje ze chodzi?? turbinka oczywiście

Turbinka to sie gdzies pewnei wala u Murzyna. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...