Jump to content
IGNORED

Pisk turbo i dudnienie z wydechu


kermitek85nl
 Share

Recommended Posts

Witam, z góry przepraszam jeżeli coś na ten temat było już mówione. Otóż stałem się posiadaczem Audi A4 1,8 T BFB z 2003 roku. Po około miesiącu okazało się, że autko niedomaga. Mam dwa problemy:

1. Po przejechaniu około 100 km w trasie "coś" zaczyna okropnie piszczeć, jakby się coś zacierało. Myślałem że to lożysko paska klinowego, ale dźwięk dochodzi z okolic turbo. Najgorzej jest na biegu jałowym. Po dodaniu gazu albo cichnie, albo znika całkiem. Po zgaszeniu silnika na około 10 min problem znika na kolejne 100 km.

2. Zapaliła sie kontrolka silnika. Błędy to p141 i p777. Mechanik nie wie co to może być, a auto dudni z wydechu i czasami podszarpuje. Obroty nie falują. świece i filtry naprawione.

Wcześniej miałem wycieki oleju spod pokrywy zaworów, i z węża pomiędzy silnikiem a turbiną. Walczę trochę z wyjącą czasami pompą paliwową. Radość posiadania lekko blednie . pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oddaj auto do dobrego mechaniora puki nie jest za puźno. Może być przytkany smok pompy olejowej i spada smarowanie. Co do błędów to wklej całe błędy a nie te cyferki. A co do dudnienia z wydechu to pewnie jedna z czterech cewek padła.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...