Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 - Wymiana pedału sprzęgła.


Golem1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie czy wymieniał ktoś pedał sprzęgła? Chciałem go wymienić, bo u mojego znajomego w B6 strasznie lata na boki tak jakby był wyrobiony otwór do osadzenia pedału sprzęgła i zanim się zabierzemy za to chciałem dowiedzieć się czy są jakieś niespodzianki i czy jest to wykonalny zabieg bez jakiś specjalistycznych urządzeń. Przeglądałem forum ale właśnie nic na ten temat nie znalazłem, praktycznie większość dotyczy czujnika sprzęgła. Dzięki za wszelkie info.

---------- Post dopisany 25-11-2012 at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany 12-10-2012 at 10:01 ----------

Jakiś czas temu wymieniliśmy ten nieszczęsny pedał sprzęgła nic skomplikowanego jak się okazuje. Wystarczy ściągnąć zabezpieczenie z końca sworznia sworznia, wykręcić srubę blokującą pompkę wysprzęglika następnie trzeba odkręcić dwie śruby od pompki na ścianie grodziowej i odsunąć pompkę na tyle aby wyszła z prowadzenia pedału sprzęgła. Teraz przesuwamy pedał w lewo aby zszedł z prowadnicy i zakładamy nowy. Po ściągnięciu okazało się że mechanik który przerabiał go z automatu na manuala założył pedał od B5 i dlatego taki miał luz po wymianie wszystko jest OK.Przy okazji zmiany pedału sprzęgła dokładaliśmy też czujnik sprzęgła bo nie był zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...