Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak przerobic zamek z eu dla klapy us zeby dzialal z pilota


michałswd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nastepujacy problem , w swoim audi a4 b5 w wersji europejskiej zalozylem klape us

co sie okazalo zamki roznia sie diametralnie

Przed zalozeniem klapy us'a Klape zamykalem z pilota wraz z zamykaniem drzwi , problem tkwi w tym ze do klapy us nie posiadam kluczyka i nie potrafie jej zamknac na zamek a elektryka nie działa

( mam taki pomysl zeby ze starej instalacji zamka z wersji eu wykorzystac serwo do zmiany pozycji zamka za pomoca ciegna ,co sie okazalo po podlaczeniu zamka i serwa dalej nic nie dziala czy mikrostyki maja wplyw na zamykanie zamka ??? zeby zadzialalo serwo )

Czy ktos przerabiał taki zamek lub wymieniał jego wkład Prosze o jakies podpowiedzi

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajde dzisiaj czas porobie fotki , i opis przeróbki bo chyba znalazlem sposob na przekladke kompletu el z polifta eu do us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema nie mam fotek ale ja sprawe rozwiazalem u siebie w taki sposob

Z orginalnej instalacji zostawiamy ! :

- SILOWNIK SERWO czarny plastik z bialym kolnierzem wysuwa sie po nacisnieciu kluczyka " klik otwieranie bagaznika ' lub na pilocie open wszystkie drzwi

Kostki podswietlenia tablicy do przerobienia nie powinniscie miec z tym zadnych problemow w razie co pomoge

Kostki z mikrostykiem mikrostyk z blendy eu Zostaje lub nie wedle uznania !!! ja przerobilem mikrostyki dodalem je do klapy Us po zimie zamontuje je z dolu tylniego zderzaka wraz z przekaznikiem dodatkowego serwa ktore otworzy klape po dotknieciu noga mikrostyku ( otwieranie klapy z buta jak np w nowych mercedesach )

- przekladamy z wersji eu Blokade zamka ta ktora wchodzi w dolny rygiel klapy !!! jest w niej gniazdo do którego wpinamy czarna kostke jesli tego nie zrobimy nie oswietlimy naszego bagaznika !!!!!

Oczywiscie zostawiamy wszystkie przewody cala wiazke przerabiamy tylko kostki wtyczki z podswietlenia rejestracji !!!!

Co należy zrobic zeby dzialalalo wszystko ladnie z pilota :

W sumie to moj troche prymitywny sposob ale przynajmniej dziala klapa tydzien na samochodzie wszystko jest ok

Co robimy :

krok 1: zakladamy zamek z ryglem ten który montujemy przy koncu maski wpinamy do niego czarna kostke mamy swiatlo w bagazniku

Krok 2 : z zamka klapy us ROZBIERAMY Osłone bialy plastik oslaniajacy wnetrze zamka > nastepnie widzimy takie białe złacze do doprowadzenia wezyka z powietrzem Delikatnie go otwieramy i rozdzielamy dodatkowa biala osłonke z silikonowym kolnierzem > nastepnie trzeba dobrze przesmarowac biale plastikowe ciegno zamka aby latwo chodzilo porusza ono taki plastik z zebatka który blokuje zamek ( w pozycji w lewo klapa otwiera sie po przesunieciu w prawo klapa jest nie do otwarcia z zewnatrz !!!! )

Krok 3 : Zabieramy silownik serwo z klapy eu do piwnicy i wykonujemy do niego stelarz z Jakiegos kawałka blachy katownika ( musi byc dosc solidny ) nawiercamy 2 otwory pod serwo i 2 otwory pod nowe mocowanie serwa w masce !!

kROK 4 tERAZ bArdzo wazne : Wspomniany wczesniej zamek klapy us po przesunieciu bialej zebatki w lewo otwiera w prawo blokuje nasz zamek >>>> idziemy do piwnicy po stelarz serwa podlaczamy go sprawdzamy czy sie wysuwa Tak musi sie wysuwac Trzpien tego serwa ustawiamy na plastik zebatka blokujaca ( czyt wyz) zaznaczamy miejsca na otwory pod nasz stelarz wiercimy skrecamy wazne jest zachowanie odpowiedniej odleglosci aby trzpien serwa dobil wystarczajaco do bialej zebatki przesuwajac ja

krok 5 : serwo niestety tylko wypycha zamek odblokowujac go z pilota lecz nie zamyka ( opcja 1 robimy maly otwor na wysokosci zamka montujemy rygiel z golfa 2 i zamykamy klape manualnie wciskajac go przesuniemy plastik z zebatka w pozycje uniemozliwiajaca otwarcie zamka pozycja w prawo zamykamy klape jest zamknieta na zamek !!! naciskamy kluczyk otwieranie klapy serwo wypycha silownik przesuwa zebatke klapa otwarta dziekuje z uwage )

OPCJA 2 dla MAJSTERKOWICZOW Przerabiamy bialy plastik z serwa silownika w taki sposób aby w jedna strone wypychal zebatke a w 2 jak sie bedzie chowal poprostu swoja sila ja pociagnie !!! I mamy wtedy wszystko z kluczyka ( cholernie problemowe jest przerobienie tego ciegna aby tak dzialalo )

Jesli sie uda to w tej opcji dziala to w 2 strone mianowicie przyjmijmy ze mamy juz zamknieta klape > klikamy na pilot cyk klapa sie otwiera musimy ja szybko uniesc do gory bo silownik zachwile "pusci" i ponownie zamknie zamek

Teraz co do mikrostykow Mozemy je miec lub nie troche roboty i idzie je wpasowac w miejsce obok oswietlenia tablicy wpinamy wtyczke wszystko dziala ( nie sa potrzebne mozna zaslepic wtyczki i tez jest ok ) ja osobiscie po zimie zamontuje je do zderzaka jak wczesniej wspomnialem ( na szybko sprawdzalem wszystko i bedzie dzialac )

W razie pytan gg : 18640461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...