Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Zakłócenia od przetwornic - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam OOOO w sumie od niedawna i w sumie teraz nie jestem pewien...... czy w waszych autach po włączeniu świateł xenon macie zakłucenia na radiu ??? A teraz o co mi chodzi .... miałem wcześniej antenkę radiową ori ale zazwyczaj światła zapalałem zaraz po odpaleniu i nie zauważyłem nic dziwnego (choć na jakość odbioru narzekałem od początku). Niedawno wkurzyłem sie na moją antenę CB (165 cm z poprzedniego auta .... tam w miare wyglądała a na OOOO masakra) i postanowiłem przerobić instalacje tj nowa antena CB president Carolina w miejsce radiowej ori a radiowa zwykła do przyklejenia do szyby (na giełdzie 20 zł) luks połączenie nic nie wadzi nic nie trzeba zakładać ściągać żadnych kabli jest luks- CB bez zarzutu i radio odbiór jak na ori antenie . Ale zauważyłem że antenka radiowa dostaje zakłuceń tzn stoje sobie na parkingu radio gra stereo.... zapalam światła sygnał ginie albo gra i szumi i tak sie dzieje przy słabszych sygnałach ..... No i teraz niewiem czy przetwornice zakłucają fale radiowe .... czy to zakłucenia zasilania (antena na szybe ma osobne zasilanie- podłączyłem tak żeby działała tylko po włączeniu świateł nawet postojowych). Zakłucenia na zasilaniu da sie zwalczyć więć gra warta świeczki, zakłucenia fal to już gorzej. Dodam że z tego co pamiętam to xenon jest orginalny (chyba)

Wielka prośba aby ktoś z xenonem zrobił takie doświadczenie .... znalazł jakąś stacje ze średnią siłą sygnału i sprawdzi czy są różnice na światłach i bez tylko nie na rmf który odbiera wszędzie ale najlepiej na stacji która niekoniecznie gra stereo ... bo wtedy jeżeli są zakłucenie to sygnał zniknie całkiem.

Za wszelkie info dzięki :a4fan: :a4fan:

PS. polska wygra mecz polska wygra mecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz topic troszke juz stoi, to odpisze bo mam podobny problemik. Z tym ze jeszcze sprawdze jak jest z radiem, lecz mi chodzi o CB radio. Zauwazylem to gdy stalem na parkingu, wlaczylem CB bardzo ladnie odbieralo, az bylem w szoku... natomiast gdy odpalilem silnik zapalilem swiatla (xenony nie ori) to sygnal sie pogorszyl... I jakby temu zaradzic?? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...