Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b7 wymiana sterownika air bag blad ABS 01321 i 18055 !!!!


longerooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A4 2005 2.0tfsi naprawione po kolizji.

Sensor od poduszek kupiony na allegro z takim samym numerem jak poprzedni.

Kontrolka AirBag zgasła i vin w poduszkach zakodowany.

Mam natomiast następujące błędy w układzie ABS:

01321 - Sterownik poduszek powietrznych (Airbag) (J234)

18055 - Sprawdzić kodowanie sterowników w obrębie magistrali danych układu napędowego

P1647 - 000 - -

jak z tym walczyć bo już nie mam siły......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż jeszcze w Adaptacji 10 kanal 50 :wink: jaka była wartosc w starym a jak w nowym sterowniku ?

Tu masz numery błedow i przyczyny :

VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics

VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym sterowniku kanał 50 i 51 jest tak jakby wyłączony a w nowym coś tam pokazuje....da sie wyłączyć funkcje tych kanałów?

---------- Post dopisany 30-10-2012 at 10:36 ---------- Poprzedni post napisany 28-10-2012 at 09:53 ----------

nikt nic nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz kodowanie w ABS ? jaki masz kabel ? moze problem tkwi w napedzie

[h=3]Kanał 050[/h]

  • 1 = (FWD) ?
  • 2 = (AWD) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel vcds kanał 50 ustawiam na 2 bo mam quattro a w 51kanale nie za bardzo wiem o co chodzi.Co najgorsze to to,że w starym sterowniku w ogóle te kanały są tak jakby wyłączone i błędów od abs nie pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów mnie dopadł ten sam problem A4b7 2006 6 poduszek. Wymieniłem sterownika 8EO959655G (stary brak komunikacji ) . Przyuczyłem nr VIN.Wpisałem kodowanie 0030622 na podstawie danych z Roschtech. Poduszka zgasła ale została niespodzianka w abs

01321 Sterownik poduszek powietrznych (airbag)J234

18055 sprawdź kodowanie sterowników w obrębie magistrali danych układu napędowego P1647\

Oczywiście świeci abs esp i miga kontrolka bremse (abs 9.41)

robiłem adaptację na kanale 50 było 1 i jeszcze raz wpisałem 1 ale nic nie pomogło ( 2 jest dla 4x4)

robiłem adaptację na kanale 51 wpisywałem od 02 do 22 wszystkie kodowania i nic to nie dało co robić


Oczywiście problem tkwił w złym kodowaniu airbag poduchy kodowanie ok bo zgasły .Kanał 50 też był ok ale adaptacja kanał 51 nie wiedziałem które kodowanie więc wpisywałem po kolei wszystkie i to był błąd . Dopiero odczyt z wklejki wyposażenia typu układu hamulcowego i wpisywaniu 04 dla a4 b7 avant 2006 .Adaptację zrobiłem po dłuzszym wyłączeniu zapłonu jak będziecie zgadywac i wpisywać po kolei z małymi przerwami na wyłączenie zapłonu nie pódzie pozdro najlepszego w 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...