Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie działa tempomat 20001 r a4 b6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Problem wygląda tak, odłączyłem akumulator z przyczyny wyczyszczenia lekko zaśniedziałych klem, wszystko niby w porządku a tu nie działa tempomat.

Prześwietliłem forum i podejrzewam czujnik położenia sprzęgła, tylko czy ja taki posiadam? oto fotki:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Dzwoniłem do salonu audi z zapytaniem o koszt i dostępność powiedziano mi że mój silnik all nie posiada takiego czujnika, ale znalazłem kilka wątków na forum z takim silnikiem all i koledzy wymienili go i było spoko.

Czy możliwe jest że facet się myli. Jeśli nie czujnik to co i gdzie szukać?

Proszę o pomoc?

Opublikowano

dlaczego miałby nie posiadać tego czujnika? sprawdzali po numerze VIN? U mnie fabrycznie nie ma tempomatu a czujnik jest.

Opublikowano
  • Autor

Powiedział że jest tylko czujnik od świateł stopu

widać wyraźnie że są dwa czarny i niebieski tylko teraz który jest ten od tempomatu?

Opublikowano
Witam wszystkich. Problem wygląda tak, odłączyłem akumulator z przyczyny wyczyszczenia lekko zaśniedziałych klem, wszystko niby w porządku a tu nie działa tempomat.

Czyli wcześniej działał? Nie było z nim żadnych problemów? Trochę dziwne że przy odłączeniu klemy zepsuł się czujnik, oczywiście wszystko się może zdarzyć, ale trochę dziwne :) Nie masz dostępu do vaga/vcdsa żeby to sprawdzić na kompie?

Opublikowano
  • Autor

Niestety nie i nie znam nikogo takiego. Tempomat działał. Samochód mam dwa lata kupiłem od kolegi. tempomat oryginał. który z tych dwóch czujników to ten właściwy?

Opublikowano

mój stary, który padł był niebieski. Gdzieś mi się jednak obiło o uszy, że nowy już niebieski nie jest. ALe skoro masz niebieski to najpiewniej będzie to od sprzęgła

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki. Muszę się jakoś upewnić na 100%. Ciekawe czy jak od łącze go to można jechać bez niego czy nie?

Opublikowano

podłącz się pod vaga to zobaczysz który :wink:

Opublikowano
Niestety nie i nie znam nikogo takiego. Tempomat działał. Samochód mam dwa lata kupiłem od kolegi. tempomat oryginał. który z tych dwóch czujników to ten właściwy?

obydwa czujniki rozłączają tempomat, jeśli światła stopu działają normalnie to zmostkuj czujnik od sprzęgła, ten z lewej strony niebieski.

Opublikowano

koszt nowego czujnika chyba ok 50 pln w aso

Opublikowano

pewnie nawywala błędów i tyle. Ale dla świętego spokoju na twoim miejscu wymontowałbym ustrojstwo, spisał numer i założył z powrotem. Jak już kupisz nowy (jeśli jesteś zdecydowany wymieniać i masz pewność, że to jest przyczyna problemów) to zamontujesz już na stałe nowy.

Opublikowano
Ok dzięki. Muszę się jakoś upewnić na 100%. Ciekawe czy jak od łącze go to można jechać bez niego czy nie?

bez niego możesz jechać, ale tempomat nie zadziała. Zmostkuj !!!!

Opublikowano
Ok dzięki. Muszę się jakoś upewnić na 100%. Ciekawe czy jak od łącze go to można jechać bez niego czy nie?

bez niego możesz jechać, ale tempomat nie zadziała. Zmostkuj !!!!

przecież i tak nie działa...

po co mostkować skoro czujnik i tak pójdzie do wymiany?

Opublikowano
  • Autor

jadę teraz do pracy na nockę więc pokombinuję jutro. Dzięki za podpowiedzi. Pozdro

Opublikowano
jadę teraz do pracy na nockę więc pokombinuję jutro. Dzięki za podpowiedzi. Pozdro

jeśli zdecydujesz się na zakup czujnika w ASO to podając numer VIN auta znajdą na pewno właściwy czujnik. Z własnego doświadczenia wiem, że czasem nawet znając numerek z forum czy z neta warto jednak sprawdzać co etka aktualnie sugeruje zamontować...

Opublikowano
Ok dzięki. Muszę się jakoś upewnić na 100%. Ciekawe czy jak od łącze go to można jechać bez niego czy nie?

bez niego możesz jechać, ale tempomat nie zadziała. Zmostkuj !!!!

przecież i tak nie działa...

po co mostkować skoro czujnik i tak pójdzie do wymiany?

a skąd wiesz, że to czujnik :naughty:

Opublikowano
Ok dzięki. Muszę się jakoś upewnić na 100%. Ciekawe czy jak od łącze go to można jechać bez niego czy nie?

bez niego możesz jechać, ale tempomat nie zadziała. Zmostkuj !!!!

przecież i tak nie działa...

po co mostkować skoro czujnik i tak pójdzie do wymiany?

a skąd wiesz, że to czujnik :naughty:

założyliśmy na początku, że zaczynamy od czujnika. ALE! jeśli zmostkowanie da stały sygnał do ECU że sprzęgło jest załączone i tempomat wtedy zadziała to znaczy, że to wina czujnika. W pierwszym odruchu zrozumiałem, że sugerujesz zmostkowanie jako sposób aby pojechać z wyciągniętym czujnikiem.

Opublikowano
  • Autor

Witam wszystkich. Jestem właśnie po operacji zmostkowania tego czujnika i diagnoza udana tempomat działa. Pozostaje mi więc w poniedziałek kupić w aso ten czujnik.

Podziękowania dla wszystkich pozdrowienia.

---------- Post dopisany 03-12-2012 at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany 02-12-2012 at 15:02 ----------

Dziś kupiłem owy czujnik i po zamontowaniu wszystko cacy działa. Jestem zadowolony bardzo dzięki temu forum. Pozdrowienia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.