Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak sprawdzić sprzęgło


makiGS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

macie jakieś dobre patenty na sprawdzenie sprzęgła?

Mam dziwne odczucie, że mi lekko ślizga, ale chce się upewnić czy na pewno.

Teraz powód przez który piszę dzisiaj przy zjeździe z górki miałem wrzucony 5 bieg prędkość około 80km/h dodałem gwałtownie gazu i zdziwiło mnie to, że silnik jakby miał wyższe obroty i nie przyśpieszał, chciałbym się upewnić czy na pewno sprzęgło się ślizga. Co odnośnie ruszania nie ma żadnych szarpnięć, żadnych stuków nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może poprostu koła na śliskiej nawierzchni nie złapały przyczepności , przecież teraz ciągle tak się dzieje przez pogodę .....

całkiem możliwe, bo nie dawało mi to żyć i zrobiłem dwa testy:

test nr 1. wrzuciłem 4-ty bieg zaciągnąłem ręczny i normalnie ruszanie gaz i sprzęgło puściłem - odrazu zgasł emocje opadły (i odrazu myśl będzie siłownia zamiast sprzęgła)

test nr 2. około 80km/h 5 bieg niskie obroty gaz do spodu lekko pod górkę - zbierał się jak żółw nic się nie działo dziwnego z obrotami bardzo powoli rosły także też dziwnych objawów nie zauważyłem.

test nr 3. wrzucić 3 bieg (bez zaciągniętego ręcznego) i ruszamy - zgasło odrazu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, jak będę gdzieś jechał nie omieszkam zrobić tak i dopisać do listy, może ktoś kiedyś też będzie sprawdzał i znajdzie post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...