Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podlaczyc internet?


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam w domu podłączony internet do stacjonarnego kompa ( z kablówki),da rade podłączyć ten internet pod mojego laptopa?Słyszałem ze jakoś się da,ale nie chcem żeby kablówka o tym wiedziała bo za drugie kompa bym musiał płacić dodatkowo a chcem mieć ten internet z 2 tygodnie na laptopie a później znowu na stacjonarny.Słyszałem że można coś takiego zrobić,ale nie wiem dokładnie jak.Dodam że mam stałe łącze i do tego jakiś modem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak laptop ma wi-fi to kup router i bedziesz mial na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym (jaką kostką) i do czego jest podłączony do stacjonarnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić jaki masz modem z kablówki i czy ma wyjście Ethernet czy tylko USB?

Jak tylko USB to musisz chyba u operatora poprosić o wymianę na taki z Ethernet, powiedz że skończyły Ci sie porty USB a masz kartę sieciową

(zakłądam że masz w komputerku stacjonarnym)

Uruchamiasz nowy modem - jeśłi była potrzebna wymiana i pewnei bedzie trzeba zaktualizować MAC adres na access liście w kablówce - chyba że Ci sklonują adres z tego modemu na USB.

Wtedy kupujesz ruter (najlepiej od razu z Access Pointem) i zwykle masz też wbudowanego switcha Ethernet 4-5 portów

Wybierz ruter na którym możesz zmienić MAC adres na łączu WAN,

wtedy spisujesz MAC adres ze swojego modemu z kablówki i wpisujesz do zakupionego rutera

dziei temu rozwiązaniu masz możlwiość podłączenia do 3-4 (komputerów/drukarek z interfejsem sieciowym) za pomocą kabla

oraz jak na TWoje możliwości , to dowolną liczbę komputerówków z kartą sieci bezprzewodowej

Tu masz całe stado ruterów:

http://www.komputronik.pl/Sieci/sieci_bezprzewodowe/Routery_telewizje_kablowe_sieci_osiedlowe_itp_/katalog,kat,11697/

Ja polecam Linksysa ewentualnie Dlink.

PS.

mcm00, chyba specjalnie czekałeś żeby posta o 00:00 napisać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

mcm00, chyba specjalnie czekałeś żeby posta o 00:00 napisać :P

nie ale udało mi sie fakt teraz zauważyłem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z kablówki Ci się nie przyczepi do tego że sobie to pod router podepniesz, mi nawet sami zasugerowali :naughty: Ja się nie bawiłem z te routery z wi-fi tylko normalny kabelek i jazda. I tak jak pracujesz na laptopie w domu to masz podpiętego do prądu, więc jeden kabelek więcej nie zaszkodzi :wink4: No chyba że chcesz mieć bezprzewodowy to dołóż parę złociszy i zakup router z wi-fi. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić jaki masz modem z kablówki i czy ma wyjście Ethernet czy tylko USB?

Jak tylko USB to musisz chyba u operatora poprosić o wymianę na taki z Ethernet, powiedz że skończyły Ci sie porty USB a masz kartę sieciową

(zakłądam że masz w komputerku stacjonarnym)

Uruchamiasz nowy modem - jeśłi była potrzebna wymiana i pewnei bedzie trzeba zaktualizować MAC adres na access liście w kablówce - chyba że Ci sklonują adres z tego modemu na USB.

Wtedy kupujesz ruter (najlepiej od razu z Access Pointem) i zwykle masz też wbudowanego switcha Ethernet 4-5 portów

Wybierz ruter na którym możesz zmienić MAC adres na łączu WAN,

wtedy spisujesz MAC adres ze swojego modemu z kablówki i wpisujesz do zakupionego rutera

dziei temu rozwiązaniu masz możlwiość podłączenia do 3-4 (komputerów/drukarek z interfejsem sieciowym) za pomocą kabla

oraz jak na TWoje możliwości , to dowolną liczbę komputerówków z kartą sieci bezprzewodowej

Tu masz całe stado ruterów:

http://www.komputronik.pl/Sieci/sieci_bezprzewodowe/Routery_telewizje_kablowe_sieci_osiedlowe_itp_/katalog,kat,11697/

Ja polecam Linksysa ewentualnie Dlink.

Dziekuje wszystkim,ale właśnie chodziło mi o taką odpowiedz którą napisał Pepin! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Odnośnie polecanych router'ow do Linksys - tak (to marka firmy Cisco) ale DLinka sobie odpuść.

Może pojawić się jeszcze jeden problem, a mianowicie providerzy zabezpieczają się przed ewentualnym dzieleniem łącza w mieszkaniach poprzez ustawianie pola TTL (Time-To-Live) na wartość 1 w nagłówkach pakietów IP (protokółu który powszechnie każdy z nasz używa), routery są tak skonstruowane żeby dla każdego pakietu IP obniżać wartość TTL o jeden przy każdym przejściu przez router i odrzucać go jeżeli pakiet otrzymał wartość 0. Tak jest to przyjęte, aby zagubione pakiety IP nie krążyły po sieci w nieskończoność.

Teraz jeżeli Twój provider zabezpieczył się ustawiając TTL na 1 Twój router zmniejszy tą wartość do 0 i nigdy nie przekaże tego pakietu do Twojego kompa. W praktyce będziesz mógł wysyłać dane ale nigdy ich nie odbierzesz.

Rozwiązaniem jest wgranie na router odpowiedniego softu, który wyłączałby standardowe zachowanie router'a czyli obniżanie TTL'a, dlatego polecam Linksys'a do którego napisano sporo ciekawego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z kablówki Ci się nie przyczepi do tego że sobie to pod router podepniesz, mi nawet sami zasugerowali :naughty: .....

W Poznaniu są oficjalne cenniki za każdy kolejny komputer , za podłączenie i używanie rutera (zmiana MAC)

i w umowie masz chyba nawet zapis o przestrzeganiu tego za co zapłąciłeś itp ;)

(przynajmniej jesienią 2007 tak było - bo znajomi to przerabiali)

Co do softu na Linksysa .. to ostatnio gdzieś mi przemknął link, że niektóre firmware'y upgradują domowe urządzenia dla klasy Cisco ;)

Także faktycznie tu jest pole do popisu jak ktoś potrzebuje, to trochę jak z silnikami doładowanymi i możliwościach chipsowania ;)

Ja poznałem kilka osób, które jeszcze zachwalają DrayTek'a.

@TDI - jak już bedziesz wiedział co masz kupić to postaraj się o wiedzę żeby zrobić następujące rzeczy:

Zwykle jak kupisz taki ruterek to podłączasz i działa .. ale pamietaj o tym, że jeśli bedzie WiFi to będzie niezabezpieczone:

- ustaw jakieś hasło i szyfrowanie (WPA-PSK)

- ukryj sieć (SSID)

- ogranicz moc wyjściową tak aby obszar/zasieg był minimalny i pokrył Twoje mieszkanie/dom (jeśłi bedzie taka opcja)

Ustaw hasło do rutera i najlepiej jeszcze zmienić domyślny port administracyjny (w przypadku linksysya to zwykle jest http://192.168.0.1 lub końcówk 1.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...