Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie przy ruszaniu na 1 biegu oraz wibracje na biegu jałowym przy 1700 obr/min


stefan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie od jakiegoś czasu, podczas ruszania na zimnym silniku w czasie wilgotnej pogody zauważyłem, że podczas płynnego puszczania pedału sprzęgła na jedynce zaczyna pod szarpywać a wibracje przenoszą się na budę, objaw ten teraz coraz bardziej się nasilił. Podobną sytuację zauważyłem latem podczas intensywnej jazdy na rozgrzanym silniku po kilkukrotnych dynamicznych przyspieszeniach. Dodam, że auto po programie a tarcza sprzęgła się nie ślizga. Obstawiam jednak, że to sprzęgło odmawia posłuszeństwa tym bardziej że jest ori i nie było wymieniane. Jednak jestem ciekaw czy ma ktoś jakieś inne sugestie?

Druga sprawa to wibracje, które przenoszą się z układu napędowego na postoju podczas wkręcania silnika w obroty na biegu jałowym w przedziale ok 1700-1850 obr/min. bez względu na to czy silnik zimny czy ciepły. Podczas jazdy jest to nieodczuwalne, jednak moje podejrzenia padają na koło dwumasowe a właściwie jego łożysko ponieważ auto nie trzęsie ani nie wali przy uruchamianiu silnika ani przy jego gaszeniu. Dodam, że brak błędów na vagu korekcję na PD są bardzo dobre.

Jestem skłonny wymienić zestaw sprzęgła wraz z dwumasem jednak przed tym chcę zasięgnąć Waszej opinii bo jednak to dość spory wydatek.

Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 11:59 ----------

nikt nie orientuje się co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...