Skocz do zawartości
IGNOROWANY

fis - inspekcja serwisowa


johan0712

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem i z góry dziękuje za podpowiedzi i pomoc....sprawa dotyczy inspekcji serwisowej a mianowicie zapaliłem silnik i wyszedł mi na FISIE komunikat ze do inspekcji jest 265 dni i cały czas komunikat ten jest wyświetlany i czasami na moment przeskakuje na ten prawidłowy czyli temperaturę i spalanie ... Po przejechaniu paru kilometrów pokazała się prawidłowa maska FISA ale teraz inspekcja pokazywała się czasami.... Po wyłączeniu silnika i załączeniu ponowienie znów był problem i FIS tylko pokazywał inspekcje serwisową...Wyzerowałem dziada czyli inspekcje ręcznie przez kluczyk i zamiast zer mam myślniki , podłączyłem lapka i tez skasowałem przez Polski VAG 4.9 i to samo ........na fisie mam inspekcje serwisowa i czasami przeskakuje na momencik prawidłowa maska .... odłączałem akumulator i tez nic nie pomogło.....prosze o pomoc........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poczytał dokładnie instrukcje kasowania? http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/kasowanie-inspekcji-in1-in2-oil-2641/

Oraz uwagę napisaną tłustym drukiem:

"UWAGA !!!

PO SKASOWANIU INSPEKCJI PRZEWAŻNIE TRZEBA ZROBIĆ OKOŁO 500km ŻEBY BYŁY WIDOCZNE WSKAZANIA DO NASTĘPNEJ INSPEKCJI."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chudineze dziękuje za podpowiedz ale nie przeczytałeś dokładnie mojego problemu ......

już nie raz kasowałem inspekcje i wiem ze po 500km dopiero będą wskazania....

Chodzi mi ze na fisie nie moge przejśc na inne wskazania ...cały czas swieci sie ta pier.......na inspekcja i nawet jak drzwi otworze to nadal się świeci zamiast wskazania otwarcia drzwi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to napisałeś, że ja w końcu nie wiedziałem co do czego, ale teraz już wiem. Co bym Ci mógł podpowiedzieć to zrób kasowanie VCDS lub VAG ale nie polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..spróbuje.... jak pomoże dam znać...

---------- Post dopisany 27-03-2013 at 11:23 ---------- Poprzedni post napisany 26-03-2013 at 15:42 ----------

Są jeszcze jakieś pomysły ...?

---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 11:23 ----------

Byłem u mechanika panowie i próbował mi inspekcje jeszcze raz kasować przez swój oryginalny program ...i dalej to samo ....badziewie cały czas się pokazuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie coś poważniejszego z licznikiem. Nie wiem czy nie ma przypadkiem lub czy można zresetować licznik. Możesz również spróbować testu licznika może coś tam wyrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zrobiłem licznika ... błąd pokazał się 1336 Magistrala CAN moduł komfortu

nie autoryzowane

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:53 ----------

po sprawdzenie na Google.pl to są drzwi ....

---------- Post dopisany at 19:55 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ----------

Aby tylko nie był licznik cały do wymiany ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to coś na kablach od licznika może trzeba byłoby ruszyć, przeczyścić.

Tu masz objaśnienie co i jak: 01336 - Ross-Tech Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudineze .... nie wiem co się stało bo nic nie robiłem a rzecz tego typu ze się samo naprawiło ...a przyciskając na inspekcje nadal mam kreski i się to chol...stwo znika ....

---------- Post dopisany at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany at 20:28 ----------

Zapaliłem samochód maska na fisie pokazała się poprawna przejechałem parę kilometrów i wszystko jak najlepszym porządeczku , przyciskajac inspekcje mam kreseczki ale znikną po przejechaniu i maska wraca na tą prawidłowa ....co się stało/......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie jak pisałem coś nie stykało, gdzieś się coś ruszyło i wróciło do normy takie jest moje wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJE ZA WSPARCIE chudineze ZAWSZE TO MILEJ JAK KTOŚ INTERESUJE SIĘ TWOIM PROBLEMEM NAWET JAK NIE POMOŻE TO I TAK NIE JESTEŚ SAM...

---------- Post dopisany at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany at 19:41 ----------

Jak zamknąć temat...? Albo zamykam

---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 19:43 ----------

Mam nadzieje ze na zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...