Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie sory za prefiks ale narazie jeszcze nie wiem jaki mam tak naprawdę wybrać bo autko mam od niedawna. Do rzecz ile może kosztować taki olej, jaki i gdzie go kopić a ASO?? Pytanie drugie czy da się to samemu wymienić czy trzeba oddać do kogoś tzn do jakiegoś mechaniora. Zauważyłem u siebie taki objaw że jak auto jest zimne np po nocy to musi chwilkę pochodzi, żeby wchodziły biegi ale już ze wsteczny tak nie jest wrzucam mu R i autko momentalnie jedzie. Wydaje mi się, że może to być wina oleju/ lub jego ilości dlatego chciałbym go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja ostatnio wymieniałem, był to oryginalny olej volkswagena 50 zł za litr do mojej skrzyni wchodzi 4 litry + wymiana 200 i 50 filtr. Chciałbym spytać czy nie wiecie może skąd ten dzwięk Dziwny dźwięk/wycie audi a4 b6 multitronic - YouTube wydaje się jakby ze skrzyni ale nie jestem pewien. wymieniony został rozrząd, napinacz, wszystkie rolki, sprawdzona została turbina i wszystko jest ok. dźwięk słychać powyżej 900 obrotów i przy zwiekszaniu obrotów dzwięk jest stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzies na forum opis jak wymieniac olej w automacie plus wymiana filtra oczywiscie:wink: ja sam wymienialem u siebie w b5 ale to bylo juz jakies pare lat temu wiec dokladnie ci nie powiem.uzyj szukajki i cos napewno znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tej skrzyni boje jak ognia. DO tej pory nie miałem styczności z automatem stąd moje obawy. W manualu to bym się nawet nie pytał :) ale w automacie się boje tego robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche jest roboty...wiec jak sie boisz to jedz do kogos kto wie jak to zrobic bo mozesz sobie narobic problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam jeszcze sama wymiana to rozumiem, a słyszałem jeszcze że jest coś takiego jak płukanie skrzyni, to drogi zabieg???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że płukanie sobie daruje. Ale teraz tak sobie czytam w necie i różni ludzi różnie mówią ze wymieniać trzeba inni że nie bo nowy olej wypłucze skrzynie tzn wyczyści ze tak powiem i może być awaria hee kogo słuchać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...