Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 2.6Q] Zgrzytanie przy zdjeciu nogi z gazu na biegu 1 i 2


Strahd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otoz dzis zawitalem do serwisu ktory wymieni mi moje zamki na nowe (stare ktos wydlubal probujac dostac sie do srodka). Wstawili mi dzis narazie tylko zaslepki bo w srode wyjezdzam do Polski. Po odebraniu samochodu zauwzaylem dziwny objaw ktorego wczesniej nie bylo. Mianowicie, kiedy jade na 1 lub 2 biegu i zdejme noge z gazu (hamuję silnikiem) wtedy cos mi zgrzyta i burczy mniej wiecej w srodkowej czesci pod podłogą. Dzieie sie to tylko kiedy jadę szybciej i przy zdjeciu nogi z gazu nastepuje gwałtowniejsze hamowanie silnikiem. Gdy jade wolno i zdejmuje gaz tak ze samochod nie szarpie hamujac, objawu tego nie ma.

Co sie stalo? Nie wierze zeby wyjeli mi cos ze skrzyni w tak krotkim czasie (godzina) bo naprawiali tylko zamki i jest to autoryzowany serwis, ale ten objaw mnie niepokoi (w perspektywie wyjazd do Polski) Czyzby zbiego okolicznosci ze akurat teraz cos stalo sie w skrzyni biegow czy tez gdzies indziej? Z gory dziekuje za podpowiedzi, bede wiedzial co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! przy takich obiawach to ja bym sie bardzo gnac do ojczyzny! spory kawalek dorogi do pokonania ma twoja niunia a chyba niechcesz stanac gdzies w holandii lub podobnie! na twoim miejscu sprawdzilbym co sie dzieje! nie jestem mechanikiem! ale naprawa na trasie moze Cie sporo drozej kosztowac!

co do zamkow to koszt w polsce wkladek to ok 70zl za sztukie (w lodzi) mi tez wydlubali zamki na ulicy w oxfordzie! pozbywlem sie radia, tuby i wzmacniacza! sprawa z wymiana blacha! troche zabawy jest z sprezynujacymi podkladkami (zapomnialem jak sie nazywaja) szczegolnie jak sie nie ma specjalnych cazkow do tego! ale mozna to zrobic w cos ponad godzine! Pozdraiwam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik z Polski do ktoreg dzis dzwonilem zasugerowal ze mogla pasc ktoras z poduszek pod silnikiem , stad brzeczenie silnika lub wydechu przy gwaltownym hamowaniu silnikiem na 1 lub 2 biegu. Czy według was to mozliwe? Znajomy powiedzial ze spokojnie z tym dojade tylko zebym gwaltownie nie hamowal silnikiem. Co Wy na to? Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...