Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] klmatyzacja


GUSTAW

Rekomendowane odpowiedzi

dziś prawdopodobnie skończył mi się czynnik w klimatroniku(daje ciepłe powietrze)czy ktoś moze mi "naświetlić" z jakimi kosztami musze sie szykować,to moje 1" bryka" z klimą i nie jestem zorientowany specjalnie.Wiem że do tego trzeba doliczyć odgrzybianie-w sumie ile to może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynnik chłodzący tak sam z siebie się nie kończy :decayed:... albo masz nieszczelny układ, albo sprężarka pada :confused4:...

Bez zakładu od klimy, się nie obejdzie :>.......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi,sam zastanawiam sie co mogło sie stać,skorzystałem z wypowiedzi ze starszych wątków i zastosowałem je w mojej "perle".Wyobrazcie sobie zadziałalo-klima pochodzila troche na zamkniętym obiegu i na drugi dzień zadziałala jak "ksiązka pisze"!Prawdopodobnie jedna z przepustnic sie chwilowo zablokowała-tak myślę!W kazdym badż razie DZIęKUJE "FORUMOWICZOM" zapomoc i podpowiedzi! :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynnik chłodzący tak sam z siebie się nie kończy :decayed:... albo masz nieszczelny układ, albo sprężarka pada :confused4:...

Bez zakładu od klimy, się nie obejdzie :>.......................

oj kolego zdziwilbys sie, czynnik sie ulatnia przez polaczenia gumowe. dlatego robi sie servis klimy co rok badz najpozniej co 2 lata, taka jest kolej rzeczy, czynnik nie jst wieczny a szkoda :tongue4:

a co do Ciebie Gustaw to zasowaj do serwisu nabij klime i powinno byc ok a wczesniej sprawdz bledy na klimatroniku, jezeli jest zablokowana klapka to klimatronik da Ci o tym znac.

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano,jeśli chodzi o klime,to komplet z nabiciem i odgrzybieniem może kosztować nawet 300 zł,ale jak dobrze poszukasz to zmieścisz się w 250 zł.A tak przy okazji to w momencie nabijania jest przeprowadzana próba szczelności,tak że jakby coś było nietak to zaraz ci wykaże.Cały ten proces trwa około godziny.Dobra rada jest taka żebyś znalazł warsztat który oprócz nabijania,zajmuje się także naprawą klimatyzacji,wtedy ewentualne usterki usuną ci na miejscu. :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to w momencie nabijania jest przeprowadzana próba szczelności,tak że jakby coś było nietak to zaraz ci wykaże.

nie zawsze pozytywny test szczelnosci jest gwarancja szczelnosci, test szczelnosci wkonywany jest do 1bara a sprezarke generuje wieksze cisnienie, nie pamietaj juz dokladnie jakie ale napewno powyzej 5bar.kolega nabil klime, test szczelnosci pozytywny, klima smigala az milo :) tydzien pozniej klima juz niechlodzila. podjechalismy do firmy co nabijala, dobili za free i znow dzialala, a po tygodniu znow to samo. Tak wiec jest to namacalny dowod ze ttst szczelnosci to pic na wode :polew: wkryje dzire wielkosci piesci a jak jest lekka nieszczelnosc to nic nie pokaze. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...