Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw do Audi


wozak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sadzicie o takim zestawie do Audi A4 B5

SNB MAC PRICKBORT MAC 124

Valet PRO Ph Neutral Snow Foam+Nielsen Cyclone APC po 40ml i 1l wody destylowanej

pędzelkowanie APC 1/10

Valet PRO Poseidon's Car Wash na dwa wiadra i rekawica

glinkowanie ValetPRO Blue Traditional Clay Bar woda z szampon 10/1 czy sama woda?

Meguiars Ultimate Compound pomarańczowy płaski pad ABW

IPA fibra

MEGUIARS ULTIMATE POLISH aplikator z fibry i fibra lub miętki pad

Meguiars #16 Professional Paste Wax żółty aplikator i fibra

wszystkie sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawik ok ale zdecydowanie mi brakuje cleanera np. Dodo Juice Lime Prime. Do wycierania Fluffy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner to UP a do wycierania jest Fluffy Dryer 90x60cm tylko nie dopisałem no i trochę mikrofibr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie dzialanie "na skroty" efekt po samym UC bedzie lepszy, bo zostana wypelniacze itp, ale za to wosk posiedzi krocej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po UC umyj lakier alkoholem - IPA. robi sie to po to aby wlasnie wymyc resztki wypelniaczy w UC. na to lime prime. troche tarcia Cię czeka, ale efekt bedzie ok.

co do glinki to ja uzywam bilt hambler, jest o tyle fajna ze dziala na samej wodzie.

nic o plastikach nie napisales.

do srodka polecam natural look, a na zewnątrz np bumber care.

szyby to np:

fast glass od autoglym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po UC umyj lakier alkoholem - IPA. robi sie to po to aby wlasnie wymyc resztki wypelniaczy w UC. na to lime prime. troche tarcia Cię czeka, ale efekt bedzie ok.

co do glinki to ja uzywam bilt hambler, jest o tyle fajna ze dziala na samej wodzie.

nic o plastikach nie napisales.

do srodka polecam natural look, a na zewnątrz np bumber care.

szyby to np:

fast glass od autoglym.

Tak jak mówisz IPA po UC poszła później UP ręcznie i wosk ręcznie, trochę się o machałem z myciem coś 20-24 godzin (dwa dni od rana do wieczora) a co do plastików to użyłem Vatet PRO Talos Protectant, jeszcze muszę nabyć coś do szyb i jakiś środek miedzy woskowaniami np Meguiar’s Ultimate Quik Wax a glinkę ValetPRO Blue Traditional Clay Bar używałem z samą wodą i poszło gładko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec chrzest bojowy masz za soba. Takie mycia dokladne to od teraz minimum 2x do roku przed zima i po zimie:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinka nie narobila hologramów?

co do QD to polecam QD finish kare 425.

a do szyb to tez jest fajne: Meguiar's Glass Cleaner

co do szyb to jest fajny patent jak juz masz ipa, czesto jest tak ze szyby od srodka sa tłuste albo jakies umazane. dobrze jest je najpierw spryskac ipa 1:1 a dopiero pozniej jakims srodkiem dedykowanym do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinka nie narobila hologramów?

co do QD to polecam QD finish kare 425.

a do szyb to tez jest fajne: Meguiar's Glass Cleaner

co do szyb to jest fajny patent jak juz masz ipa, czesto jest tak ze szyby od srodka sa tłuste albo jakies umazane. dobrze jest je najpierw spryskac ipa 1:1 a dopiero pozniej jakims srodkiem dedykowanym do szyb.

Do glinki używałem dużo wody i starałem się mocno nie dociskać bo to pierwszy raz, parę razy zagniatałem glinkę bo zbierała dużo brudu ale to pewnie dla tego że pierwszy raz taki proces, już po glince woda po spłukaniu spływała lepiej i nic mi niepożądanego nie wyszło, pisząc o Finish Kare 425 masz na mysli Finish Kare 425 Extra Slick Final Body Shine? Dzięki za szyby sprawdzę na weekendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozna pojsc na skroty i dodac ipa do plynu di szyb, faktycznie efekty lepsze. Producenci natomiast walcza od lat co zrobic, zeby wyeliminowac alkohol z plynow:) jak widac nie wychodzi im to na dobre, bo ludzie sami dodaja:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, ale ja lubie czasem wlasnie najpierw ipa a potem lepszym srodkiem umyc szyby bo wtedy mam kryształ i ladny efekt lustra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako quik detailera użyłem Ultimate Quik Detailer a do szyb ValetPRO Glass Cleaner, no i jak podpowiedział elpiotrek do szyb pierw IPA a później VP GC, jak na pierwsze takie zabiegi przy aucie to jestem zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...