Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z turbiną


ekonom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Parę dni temu zauważyłem wyciek oleju. Jak się później okazało wyciek był z okolic turbiny. Przyczyną nieszczelności okazało się pęknięcie korpusu. Mam parę pytań :

Jaki jest kod turbiny ?

Czy jest sens regenerować czy lepiej kupić oryginał ? Czy oryginał kupie tylko w ASO ?

Czy znacie jakiś zakład regenerujący turbiny we Wrocławiu godny polecenia ?

Sprawa dość pilna bo auto potrzebne do celów służbowych a jak narazie stoi w warsztacie

SIlnik : BGB. Numer VIN : WAUZZZ8E85A400372

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak wymieniłem już turbo. Moja miała końcówkę B, ale nie wiem czym się różnią.

Biorąc pod uwagę fakt, że producent nie pozwala na demontaż turbiny i nie produkuje części zamiennych zdecydowałem się na zakup nowej.

Kupiłem w sklepie Moto Remo - Moto Remo - Turbosprężarki - sprzedaż, naprawa, regeneracja, tuning (oficjalny dystrybutor). Na razie przejechałem około 150 km i mogę powiedzieć że mocniejszy dół i fajniej się zbiera. Zobaczymy jak będzie się dalej sprawować.

Pozdrawim

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała wymiana ? ... fajnie że zbiera się niżej u mnie dopiero w granicach 3000-3500 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała wymiana ? ... fajnie że zbiera się niżej u mnie dopiero w granicach 3000-3500 obrotów.

U mnie było tak samo. Auto zbierało się dopiero koło 3000-3500 obrotów. Koszt 3500 z groszami za turbo + 250 zł (wymiana oleju z filtrem, uszczelki,robocizna)

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...