Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie odpala po wymianie aparatu zapłonowego


Ja_Sha_Taan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zdemontowałem aparat zapłonowy by zczytać z niego numery, chciałem zmienić mój bo hałasuje. Niestety z pośpiechu nie zapamiętałem poprzedniej pozycji palca i po złożeniu silnik nie odpala. Demontowałem go na wiele różnych sposobów i silnik dalej nie zaskakuje.

Następnie ustawiłem samochód na lewarku, zdemontowałem osłone rozrządu i ustawiłem górne koło na znaku zgodnie ze strzałką widoczną na części osłony rozrządu. Zdemontowałem aparat i zamontowałem go tak by jego częśc metalowa wskazywała miejsce na kopułce w które wchodzi przewód idący do świecy najbliżej pasa przedniego.

Nie jestem pewien czy dobrze podłaczyłem przewody WN, tu na forum przeczytałem że kolejność to 1,3,4,2 ale nie wiem czy to dobrze zrozumiałem.

1 to świeca najbliżej przodu auta i jednocześnie górny lewy wtyk na kopułce patrząc od przodu samochodu

3 to świeca 3 patrząc od przodu auta i wtyk górny prawy na kopułce itd zgodnie ze wskazówkami zegara

Walczyłem az padł akumulator wieć poszedłem po pare piw i załatwiłem się troche więc sory za literówki.

Iskra jest, paliwo też dostaje lećz ani na pb ani na gazie nie chodzi, słychać tylko wystrzały paliwa w kolektorze. Jeździłem dziś samochodem bez problemu az do czasu gdy zdemontowałem aparat, co najlepsze nie robiłem tego pierwszy raz.

Czujnik halla oczywiście podpięty, a komp nie pokazuje błedów, aku równiez odpinany i nic.

Proszę o pomoc z moim problemem. Samochód mam rozgrzebany i zacząłbym wszystko od początku tylko na dziś miałem już dość nerwów.

Prosiłbym napisac co i jak krok po kroku bo pewnie popełniam jakiś głupi bład w którymś etapie.

---------- Post dopisany 25-05-2013 at 17:25 ---------- Poprzedni post napisany 24-05-2013 at 23:41 ----------

wszystko chodzi, ustawiane według ksiązki sam naprawiam i jest oki pozostało jednak ustawienie zapłonu tylko bez lampy sobie nie poradze więc pozostawiam to narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to było? Nieprawidłowe ustawienie palca? Czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...