Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem - kreci dlugo tylko po przeparkowaniu.


KANAL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Problem wystepuje od dawien dawna tylko, ze nie zwracalem na niego uwagi i nie szukalem nigdy jakis problemow poniewaz zdarzalo sie to raz na kilka miesiecy. Nie zwrocilem wtedy uwagi, ze problem wystepuje tylko wtedy kiedy odpale zimny samochod i go przeparkuje i zgasze. Silnik sie nie nagrzeje (czasem nawet nie przelaczy sie na LPG). Po tym przeparkowaniu samochodu jak chce odpalic to musze dlugo krecic rozrusznikiem - nawet 10 sek. Odpali za pierwszym i chodzi rowno ale strasznie dlugo kreci. Po nocy, na zimnym samochod odpala od strzala, to samo jak zostawie rozgrzany silnik - odpali bez problemu. Dwa tygodnie samochod stal bo mialem wyjazd sluzbowy i rowniez odpalil od pierwszego. Problem wystepuje tylko wtedy kiedy odpale zimny samochod, przestawie go spod garazu i zgasze... po tym zawsze jest problem z dlugim kreceniem.

Mial ktos podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem wygląda tak ,że na zimnym silniku muszę kręcić ok 2-3 sekundy a wystarczy ,że olej wejdzie na 60 stopni i zapala na dotyk. Dodam ,że u mnie problem wystąpił po ostrzejszej jeździe (160-170) autostradą i nie ostudzeniu silnika po obciążeniu (byłem spóźniony do pracy). Po noce chce zapalić samochód i właśnie mam taki problem ,zajrzałem pod maske zauważyłem ,że mam troche za mało płynu chłodniczego. Taki problem jak opisałem wyżej już od 3 miesięcy występuje , przeczesałem forum ale nie umiem już tego tematu

znaleźć

ktoś kiedyś napisał ,że być może to wina kompresji (wydmuchana uszczelka , czy uszkodzona głowica ) ale nie potrafię ci przedstawić dowodu na to ,że faktycznie w tym tkwi przyczyna. Hmm z tym że ty masz diesla a ja mam turbo beznzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...