Jump to content
0
armia

Pompa paliwa 1.9 Tdi Quattro

Recommended Posts

Witam.

Mój mechanik przekazał mi jakże smutną wiadomość, że moja pompa paliwa znajdująca się w zbiorniku nadaje się do wymiany. Jako, że jest to silnik 1.9 Tdi w quattro, powiadomił mnie również, że może być problem ze znalezieniem używki. W serwisie za nową zaśpiewali około 1500zł :shock3:. Przejrzałem allegro no i faktycznie może być z tym problem bo nie znalazłem takiej pompy.

Moje pytanie jest następujące: czy istnieją jakieś zamienniki tej pompy? Czy pompa od 2,5Tdi w quattro pasowała by do wersji 1,9 Tdi? Numer katalogowy części to: 8E0906087J.

A oto jakie były objawy (może komuś się to przyda):

- szarpanie w czasie jazdy (nie ciągłe, po prostu raz szarpało a raz nie, raz szarpało przy 2 tyś obrotów a raz przy 3 tyś),

- kiedy w czasie przyśpieszania wrzucałem następny bieg lub po przyśpieszaniu wyrzucałem bieg jałowy, silnik gasł (nie zawsze ale się zdarzało) jednak wtedy w czasie jazdy zapinałem bieg, puszczałem sprzęgło - silnik odpalał i jechałem dalej,

- w końcu na trasie stracił moc i zgasł całkowicie (paliwa było jeszcze na ok 150km drogi).

Wszystkie te objawy wystąpiły mi na jednej trasie (ok 600km). Samochód padł mi 100 km od domu i skończyło się lawetą :kwasny:. Wcześniej nie miałem żadnych takich objaw. Mechanik odpowietrzył pompę i powiedział, że na razie mogę jeździć bylebym miał pełny zbiornik paliwa to wtedy pompa będzie chodzić. W przeciwnym wypadku znowu się zapowietrzy i znowu będzie problem, a może nawet padnie już bezpowrotnie.

Może ktoś z użytkowników miał już taki problem i okazało się, że to było coś zupełnie innego (może jakiś sterownik lub coś takiego).

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie występuje przypadkiem sam wkład takiej pompy, bynajmniej do ośki na pewno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...