Skocz do zawartości
IGNOROWANY

oil pressure


Rybens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No i stało się... wracam z pracy moim audi a4 2006 b7 blb wczoraj zaświeciła sie kontrolka minimum oleju a że jutro byłem umowiony na wymiane oleju wiec stwierdziłem ze do jutra dociagne...dziś wracałem z pracy i na czerwono oil pressurepo5 metrach zgasiłem silnik..myslalem ze to dlatego ze oleju brak wiec dolałem min znikło przejechałem z 100 m i zaświecilo znowu wiec od razu zgasiłem no i juz nie odpalam.Warto zaznaczyc ze po pierwszym razie gdy sie zaświecilo to silnik chodził ok pozniej zaświecilo drugi raz no i d razu zgasiłem.Mam nadzieje ze nie zatarłem silnika i jest to wszystko do odratowania??? wogole co teraz?? znacie jakis dobry warsztat w krakowie lub okolicach który ten temat ogarnie raz a dobrze??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pompa oleju sie rozleciała. Jeśli zgasiłeś szybko to silnik powinien być ok, aczkolwiek pierwsze co się zaciera to turbina, choć mi jak sie oświeciło kiedyś na zimnym silniku to jechalem jeszcze z 200 metrów i żadnych konsekwencji poza wymiana pompy oczywiście to nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taka sama sytuacje w golfie 5 i przejechalem jeszcze 200km bo wracałem z trasy kontrolka ciagle sie paliła pomaranczowa

oleju dolałem na stan, czujnik sie swiecił bo sie przegrzał albo informuje stan lepkosci oleju, po wymianie oleju zgasło! i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi sie juz nie swieci min oleju juz bo dolalem tylko oil pressure na czerwono...i teraz zestaw z allegro?? zakładajac ze z silnikiem wszystko ok... i jakis dobry warsztat ktory sie tego podejmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi sie juz nie swieci min oleju juz bo dolalem tylko oil pressure na czerwono...i teraz zestaw z allegro?? zakładajac ze z silnikiem wszystko ok... i jakis dobry warsztat ktory sie tego podejmie...
dokładnie.Wywal wałki zrób swap na 1,9 i w droge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązania są dwa. Albo przerabiasz na koła zębate jak w 1.9 i masz spokój albo dajesz tą do regeneracji i też śmigasz. Ja osobiście wysyłałem pompę do Rumi ( koło Gdyni) gdzie zajmują się tylko regeneracją pomp 2.0 tdi. Po 3 dniach wróciła funkiel nówka iśmiga do dziś a gwarancje dają na 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty?? bo nie ukrywam ze stalo sie w to w najgorszym momencie...wogole to ostatnio zauwazyłem ze silnik jest zdecydowanie głosniejszy zreszta on zawsze do cichych nie nalezal ale jakos szczegolnie mi to nie przeszkadzalo.. czy po wymianie bedzie chodził ciszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce strzelać bo nie pamiętam bo robiłem to dawno ale chyba mnie to 1,8tys kosztowało z nowym olejem z robcizną a przerobienie na 1.9 cos kolo tysiaka może troche lepiej kosztuje

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

powinien chodzić ciszej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok super dzieki za wyczerpujace odpowiedzibo ja chodz duzo czytalem o tym wszystko to jednak do teraz jestem w takim szoku ze nie za bardzo czaje co i jak ;) czylico sie bardziej oplaca?? i jak wykonac zamiane na 1.9 tdi to jest ten zestaw np na allegro?? i wtedy swiety spokoj?? sory za laicyzm ale chcialbym miec wszystko czarno na białym i mam nadzieje ze nie zatarłem silnika...po czym poznac ze jest zatarty? i czy takie cos zalatwi sprawe?

MODYFIKACJA PRZERÓBKA POMPA OLEJU AUDI VW 2.0 TDI (3459277592) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

gdzie mozna przerobic w krakowie np na 1.9 tdi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozsądniejsze wydaje sie wsadzenie zestawu z 1.9 bo jest raz na zawsze święty spokój tyle że musi to ktoś kumaty robić a cenowo jest podobnie a czy zatarłeś silnik to trudno powiedzieć ale trzeba byc dobrej mysli. czy jest zatarty łatwo sprawdzić. wystarczy wbić 5 bieg i spróbować przepchać auto czy silnik się kreci ale nie wykluczy to delikatnego przytarcia na panewkach czy turbo. Ważne też aby przed następnym odpaleniem odkręcić przewód smarowania turbo i zalać olejem aby już na sucho nie szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za wyczerpujace odpowiedzi troszke mnie uspokoiles :) czyli ten zestaw z allegro to jest ta przerobka na 1.9 dobrze kojarze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cię wprowadzać w bład ale wydaje mi się że nie ponieważ na zdjęciu w linku jest pompa napędzana łańcuchem a nie kołami zębatymi jak w 1.9 więc to nie taka przeróbka ale mogę się mylić. Poszukaj gdzieś na forum napewno bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koszt takiej przerobki miesci sie w podobnej cenie? gdzie takie cos szukac w sensie kompletny zestaw cena plus robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze koszt podobny w każdym przypadku. Myślę że w Krakowie czy Tarnowie bedzie wiele firm które przerabiały ten temat dlatego warto zapytać fachowców co polecają i dopiero szukać częsći po rozebraniu dołu i jak będzie wiadomo na czym się stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde tak wlasnie chcialem miec jasnosc przed snem zeby jakos spac ehsz;) najlepiej jak bym wiedzial ze musze kupic ten zestaw z allegro i mam swiety spokoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie spałem 2 tygodnie jak mi to padło bo nie wiedziałem co i jak....:wink: a mój przypadek był o tyle dziwny że kupiłem auta wieczorem , przyjechałem 30 kilometrów i poszedłem z kolegą opić auto co by dobrze jeździło. Rano wstaje ide sie nacieszyc, jazda próbna z kolegą, odpalamy auto a tam oil pressure:facepalm: szacun dla właściciela bo przyjechał do mnie wziął samochód na swój koszt laweta zrobił wszystko bo poczuwał się odpowiedzialności. po udanej naprawie dałem gościowi 600zł i dobrą wódkę:wink: za to że tak się zaschował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem czyli kupuje te czesci daje mechanikowi i temat zamykamy ??a jak sie to ma do tego zestawu z allegro? sory za glupie pytania ale chcialbym miec jutro juz jakis plan dzialania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze znajdz warsztat który robił coś takiego a oni Ci powiedzą co dalej- przynajmniej ja bym tak zrobił, bo mimo ze wiadomo co sie stalo warto to rozebrac i ocenic wszystko co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem super dzieki za ten temat mysle ze w 1300zl sie zamkne z robocizna.. wiec dramatu nie maoby;) wiec dziekuje i bede pisal na biezaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...