Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z klimatyzacją, proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wczoraj nie z tego ni z owego przestała chłodzić. Nie zauważyłem aby ostatnimi czasy działała słabiej czy coś.

Podłączyłem vaga ale tam tylko sporadyczny błąd klapy .

Które kanały mam przejrzeć aby zdjagnozować usterkę?

bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje

Opublikowano

Wentylator się włącza?

Opublikowano

Ten sporadyczny blad to pewnie od klapki rozmrazania .

Daj numer bledu bo tak bedziemy tylko gdybac :wink:

Opublikowano
  • Autor

..trochę posprawdzałem i jest tak:

Czynnik chłodniczy jest. wentylator się włącza, zasilanie do sprężarki dochodzi.

No to wygląda że sprężarka "kaput" dobrze myślę?

Może ma ktoś pomysł co mogło paść w sprężarce? Tam jest chyba jakiś zawór który steruje jej pracą?

Opublikowano

Po pierwsze odpowiedz na pytanie które kolega zadał. Pewnie klapa zacięta lub zawór rozprezny do wymiany a ty sprezarke chcesz wymieniać.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano
  • Autor

...klapka pojawiała się już wcześniej jak klima działała więc uznałem podawanie błędu z zbędne (dla jasności jest to prawa klapa temperatury powietrza).

Czy jest jakiś prosty sposób aby się upewnić czy przyczyna leży po stronie sprężarki czy zaworu rozprężnego?

Opublikowano

No to do czasu puszczała aż całkowicie stanęła.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano
  • Autor
No to do czasu puszczała aż całkowicie stanęła.

..ale ze ta klapa powoduje unieruchomienie klimy? Myślę że winna jest albo sprężarka albo ten zawór ale że maszyna do napełniania nie wykazuje żadnego ciśnienia/podciśnienia sprężarki chyba niestety sprężarka. Jutro stawiam Aśkę do fachowca niech sprawdza. Dam znać co było. Ehhh znowu koszta :(

Opublikowano

Teraz to się zgubiłem trochę. Sprężarka może nie działać jak siądzie czujnik ciśnienia na chlodnicy z boku przy lampie. Zdejmij wtyczkę zewrzyj w niej styki i zobacz czy odpali. Co do klapy to zależy która stanie. Bo może stanąć ciepło zimno i cały czas grzeje lub chłodzi. Jak zdejmiesz osłony i schowek to zobaczysz który nie reaguje na zabawę klimą.

Sony Xperia Tapatalk 4.

---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:26 ----------

http://www.auditimes.pl/topic/1539-klapy-od-nawiewu/

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano
  • Autor

Sprężarka wymieniona - nowa, klima działa. koszt 1000zł :(

Tylko teraz pytanie? Poinformowano mnie iż została wstawiona o większej wydajności - końcówka modelu 14 a oryginalnie było 12. Czy to nie wpłynie negatywnie na resztę układu?

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.