Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna praca hydrauliki.


jak28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dotyczy auta mojego znajomego. Jest to A6 C5 2.5 TDI 2000r. 150KM. W aucie wymienialiśmy kompletną hydraulikę. Wałki były już mocno zniszczone. Po wymianie silnik pracował cicho. Niestety pracował cicho...Zapaliło się ciśnienie oleju, hydraulika znowu pracuje głośno. Podejrzewam że układ smarowania został zanieczyszczony opiłkami z hydrauliki lub uszkodzone są zaworki zwrotne. Proszę o rady :)) Jakby ktoś miał dostęp do schematów układu smarowania to też bym prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam odpowiedziałeś sobie co sie stało ,.

miska olejowa w dół powinna byc od razu, smok i pompa oleju do sprawdzenia,

jest ryzyko ze juz hudraulika nie jest na swoim miejscu więc dekle do góry,.

zaworki zwotne sa pod podstawą filtr oleju, trzeba pompe wtryskową wyciagać, jak wujmiesz zaworki można kanały olejowe delikatnie wydmuchać,.

zaworki około 100 PLN sztuka w serwisie , jest ich 2 szt,.

przez korek wlewu oleju widac jak silnik pracuje jakie jest smarowanie dwóch krzywek wałka po stronie kierowcy, to daje cześciowy obraz co się dzieje z cisnieniem oleju,. odpal na chwilke i zobacz,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u znajomego zobaczyć o co chodzi. Pierwsze co sprawdziłem ciśnienie oleju-2bary na jałowch obrotach. Dalsze oględziny silnika dały mi odpowiedź. Pasek rozrzadu jest luźny, prawdopodobnie przeskoczył :( w weekend bierzemy sie za poprawki, przyczyna najprawdopodobniej będzie oszczędność kolegi i brak wymiany napinacza hydraulicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...