Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem - poziomowanie xenonow


bielas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Audi a4 b7 z 2005r. i mam problem! męczę się z tym już długo i w końcu postanowiłem tutaj napisać o swoim problemie którego nie mam pojęcia jak rozwiązać

a mianowicie po podłączeniu VAGA wyskakuje mi ze xenony nie są ustawione i ze błąd tylnego czujnika.

Z początku kupiłem na allegro czujnik na tył, założyłem go, jednak nadal to samo...

Kupiłem nową puszkę sterowania świateł która zakupiłem na allegro i co? Wyskoczył tylko bład tylnego czujnika, jednak gdy chciałem je ustawić poprzez VAGA, wyskoczył znowu błąd ze xenony sa nie ustawione i ze jest bład tylnego czujnika.

Przepiąłem puszkę od znajomego który tez ma takie samo audi b7, u niego wszystko działa... jednak u mnie znowu te same błędy nawet na jego puszce od sterowania świateł...

Ok... więc wyczytałem ze tylny i przedni czujnik to to samo, przepiąłem przód na tył... a tył na przód... i co? To samo! Nadal pokazuje bład tylnego czujnika! A przedni jest ok!

Sprawdziłem czy kable maja przejście prądu od samej wtyczki przy czujniku tylnym, aż po samą wtyczkę przy puszce od sterowania świateł. I mają! Więc wiązka raczej nigdzie po drodze nie jest zerwana...

Panowie... co robić? Wydałem już trochę kasy na części, oraz straciłem sporo czasu... ale już nie mam pojęcia co robić :(

Dodam jeszcze że xenony są fabryczne, oraz wyczytałem że na FISIE powinien wyświetlić się komunikat ze coś nie tak z poziomowaniem xenonów... u mnie jednak żadnego takiego błędu nie ma... FIS zachowuje się tak jakby wszystko było w normie.

Opisze jeszcze zachowanie xenonow:

po odpięciu puszki - stoją w miejscu na tej pozycji co była puszka wyciągnięta.

po podpięciu puszki, robią manewr góra dół i zostają na pozycji górnej, na takiej wysokości że światła mogą kominy od domów oświetlać.

Nie sprawdzałem tylko jednej rzeczy... co jeśli podpiąłbym puszkę, pojechał na stacje diagnostyczna by mi ustawili xenony recznie.. czy puszka zapamiętałaby dany poziom? Tyle że nie miałbym samopoziomawania po obciążeniu np tyłu? Czy rozregulowałaby sie na nowo po przekręceniu stacyjki i światła świeciły znowu po niebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...