Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uciekający gaz


lauter13

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem

ostatnio zatankowałem za 5 dyszek ( jakieś 20 l gazu ) . Jakie było ogromniaste moje zdziwienie gdy wracając z terenu instalacja zaczęła piszczeć i przełączyła się na benzynę. Dodam tylko że na tym gazie w ciągu 7 dni zrobiłem ok. 60 km. pojechałem do gazownika który podłączył instalację pod kompa i powiedział że wszystkie parametry są wręcz idealne. Następnego dnia zatankowałem za 2 dychy i przejechałem jakieś 120 km - w ciągu tej trasy miałem postój ok. godziny więc wszystko wydawało się w normie. Kilka dni temu znowu zatankowałem za 5 dyszek i znowu w ciągu kilku dniu udało mi się tylko na tym gazie zrobić ok. 60 km. Znowu udałem się do gazownika i znowu usłyszałem że parametry podczas pracy silnika są idealne. Sprawdził szczelność instalacji jakąś pianką i wyszło że jest ok. Sugerowałem że może na postoju gdzieś gaz ucieka ( chociaż nic za bardzo nie czułem ) ale "fachowiec" powiedział że nie ma takiej opcji gdyż po wyłączeniu silnika instalacja automatycznie odcina butlę i reduktor więc ewentualny gaz jaki mógłby uciec znajdowałby się w przewodach.

Nie wiem co mam robić - pomóżcie . Gazownik chce sprawdzać sekcje ( były robione jakieś 2.5 roku temu ) i jeszcze coś tam sugerował że może jakiś przewód od gazu spadł lub się zsunął w butli. Instalacja ma jakieś 6 lat. Udało mi się tylko znaleźć na fakturze że komputer gazowy i reduktor Zenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za każdym razem tankowałeś na tej samej stacji? Próbowałeś tankować do pełna i zobaczyć ile Ci gazu wejdzie? Może coś jest nie tak z czujnikiem ciśnienia gazu i zbyt wcześnie odcina gaz mimo, że gaz jest jeszcze w butli. Gdyby gaz się ulatniał na bank śmierdziałoby niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kazdym razem tankowalem na tej samej stacji ale do pelna teraz nie tankuje bo szkoda mi kasy. A co do gazu w butli to raczej go nie ma bo gosc sprawdzal i mowil ze sa doslownie opary. No i to jak jednego dnia zatankowalem i od razu wyjezdzilem to spalanie bylo prawidlowe czyli 10/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...