Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przekładka foteli na grzane

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ,

Jak w temacie - zabrałem się za przekładkę foteli na grzane .

Posiadam w aucie MMI 2G + klima jednostrefowa bez obsługi grzanych stółków - wobec powyższego zakupiłem nowy panej klimatyzacji - jestem po wymianie .

Wiem jak obejść ochronę komponentu ( dość prosta sprawa ) , ażeby nie jeździć do ASO - należy na płycie klimatronika podmienić-przelutować jeden scalaczek 8 -nóżek i klima ożywa oraz

zero błędów .

Wiecie może co jeszcze trzeba zrobić ,ażeby po przycisnięciu przycisku pojawiało się sterowanie temperatury na panelu MMI ?

Czy należy cos gdzieś przekodować - jak tak , to gdzie i w jaki sposób ?

Możeci mi podpowiedzieć jakie macie kodowanie przy jednostrefowej klimie , MMI 2G HIGH oraz grzanych siedzeniach ?

A i jeszcze jedna sprawa - nie mam odpowiedniego sterownika MCE , który obsługuje grzane siedzenia , ale z tym chcę sobie poradzić w inny sposób

stosujac odpowiednie rezystory - przekaźniki .

Opublikowano

Jesli chodzi o kodowanie aby na ekranie pojawiło sie nam scala robimy to w

07 Control Head ---> Adapatacja 10 ---> chanel 11 ---> do istniejacych wartosci dodajemy 32

079ypl.jpg

W klimie 08 nic nie kodujesz :wink: co do grzanych stołkow to sterowanie przejmuje MCE 09

Opublikowano
  • Autor

Kodowanie nic nie wniosło - zero zmian .

Chyba muszę pomysleć o wymianie modułu MCE 09.

W zwiazku z powyższym pytanie , czy wiecie który modół mam zakupić ?

Mam klimę jedna sterfa + MMI 2 HIGH + bedę miał grzane stołki ;-) - bez bixów .

Czy zakupując moduł ( chcę zakupić taki bardziej wypasiony z myślą o dołożeniu kiedyś bixów ) , który obsługuje bixy też będzie działał z normalnymi żarówkami ?

Dam radę to sam zaprogramować ( VCDS ) ??? - z ochroną komponentu nie powinno być problemu ;-)

Opublikowano
  • Autor

Restart był i nic

---------- Post dopisany at 21:42 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

Który modół wybrać ? - do wzięcia będę miał raczej te z bixem i fotelami :

8K0 907 063 ( Nie obsługuje BIXA)

- 8K0 907 063 A (Nie obsługuje BIXA)

- 8K0 907 063 B (Nie obsługuje BIXA , obsługuje grzane fotele )

- 8K0 907 063 C (Nie obsługuje grzanych foteli)

- 8K0 907 063 D obsługuje grzane fotele

- 8K0 907 063 H

- 8K0 907 063 J

- 8K0 907 063 K ( Nie obsługuje BIXA)

- 8K0 907 063 L ??? obsługuje grzane fotele

- 8K0 907 063 M (Nie obsługuje BIXA)

- 8K0 907 063 N (Nie obsługuje grzanych foteli)

- 8K0 907 063 P obsługuje grzane fotele

- 8K0 907 063 AA ???

- 8K0 907 063 AB ??? obsługuje grzane fotele

- 8K0 907 063 AC ??? Nie obsługuje grzanych foteli)

- 8K0 907 063 AD obsługuje grzane fotele

- 8K0 907 063 AH obsługuje grzane fotele

- 8K0 907 063 DL ??? AH

- 8K0 907 063 AL ??? AH

- 8K0 907 063 AH obsługuje grzane fotele

- 8K0 907 063 AK obsługuje grzane fotele

- 8K0 907 063 DF ??? obsługuje grzane fotele

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:42 ----------

Wartość przed dopisaniem 309 + 32 = 341 .

Nastepnie RESET .

Efekt brak informacji o sterowaniu klimatronikiem na wyswietlaczu MMI .

Po powrocie do wcześniejszych ustawień , czyli 309 + RESET wszysto działa po staremu .

Opublikowano
  • Autor

Istniejącą wartością jest 309 i do tej dodałem 32 = 341 - żle ???

Możesz mi podpowiedzieć ile mam wpisać ?

Opublikowano
Istniejącą wartością jest 309 i do tej dodałem 32 = 341 - żle ???

Możesz mi podpowiedzieć ile mam wpisać ?

masz w podpowiedziach :wink: nie wiem jakie masz wyposazenie ?

wpisz 49

Opublikowano
  • Autor

Wpisałem - klima i sterowanie klimy pokazuje MMI , ale po kliknięciu przycisku od grzanych siedzeń dalej nic .

Co mam na wyposażeniu :

Mam klimę jedna sterfa + MMI 2 HIGH + bedę miał grzane stołki ;-) - bez bixów

nawigację ,

elekrtyczne szyby x4

elektryczne lusterka bez fotochromu

tempomat

czujnik deszczu i zmierzchu

Co sądzisz o wymianie modułu MCE ?

Opublikowano
Co sądzisz o wymianie modułu MCE ?

pasuje wymienic :wink: tam idzie cala elektryka z foteli

Opublikowano
  • Autor

Sądzisz , że mogę wziac taki co obsługuje bixenony do zwykłych świateł ?

Opublikowano
Sądzisz , że mogę wziac taki co obsługuje bixenony do zwykłych świateł ?

Tak , wystarczy przekodowac .

Opublikowano
  • Autor

OK . Dzięki wielkie za pomic !!!

Zamelduję o wynikiach po wymianie .

---------- Post dopisany at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany at 12:31 ----------

Moduł MCE ( poprzednio chodził z xenonami i grzanymi sedzeniami ) zamówiony.

Wiesz co i jak przekodować w tym module MCE tak ażeby to poprawnie działało ?

---------- Post dopisany 28-10-2013 at 10:29 ---------- Poprzedni post napisany 25-10-2013 at 21:02 ----------

Możecie pomóc mi w kodowaniu ?

Opublikowano
  • Autor

Zakupiłem moduł MCE ( poprzednio chodził z xenonami i grzanymi sedzeniami ) zamówiony.

Wiesz co i jak przekodować w tym module MCE tak ażeby to poprawnie działało ?

Opublikowano

Pierwsze to wsadz sterownik i sprawdz jakie masz błedy (oprocz CP) :wink: Nie wiadomo w jakim to aucie chodziło i co miało na wyposazeniu .

Jesli nie masz grzanych stołkow to nic sie nie dzieje

Opublikowano
  • Autor

Grzane chcę zainstalować - nie mam xenonów , a ten modół ( który zakupiłem ) właśnie chodził z xenonami .

Opublikowano

OK :wink:

Zmieniasz wtedyw MCE 09 na :

BYTE 0 --> 69

BYTE 02--> 40

BYTE 14--> 5F

BYTE 15--> 5F

kod2.png

Jesli chodzi o grzane stolki to wykodowywujesz je :grin: zmieniajc BYTE 11 Bit 0 , Bit 1 z 1 na 0

111iu.jpg

Opublikowano
  • Autor

SUPERRR i o to mi chodziło - DZIĘKI za pomoc !!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.