Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak mozliwosci dodania gazu AFN


kwachu23

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem z moja audi . któregoś dnia wstałem rano chce zapalić audi i nie mogę dodać gazu . sprawdzony potencjometr pompa wszystko ok . okazało się ze winny był przepływomierz . podłączyłem inny i usterka znikneła . bylo dobrze okolo miesiaca . dzis znow usterka sie powtorzyla . i juz nieiwem co mam robic bo nei widzi mi sie zmieniac przeplywki co miesiac prosze o pomoc bo moze ktos mial taki przypadek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest przepływka!!! wina jest wilgoć na kostce od potencjometru przerabiałem to u siebie najpierw wymieniłem potencjometr (w c**j roboty) ale okazało sie ze to nie to... wilgoć lub sama woda zbiera sie na kostkach pod ECU czyli do wymiany uszczelka pod obudową ecu u siebie wymieniłem i jest spokój już rok

---------- Post dopisany at 11:29 ---------- Poprzedni post napisany at 11:27 ----------

---------- Post dopisany at 11:35 ---------- Poprzedni post napisany at 11:29 ----------

to jest ta uszczelka ja ja kupiłem w aso za 43pln ale mozna ja samemu dorobić i dodatkowo uszczelnić sylikonem

519298105cf060cdbbeafeaacad93934_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :wink: zalewa te kostki co sa na fotce i wtedy wchodzi w tryb awaryjny brak mozliwości dodania gazu.. obroty staja na 1100 czy na jałowym prawie 900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na sto procent jest to wina zalania tych kostek nie ma innej mozliwośći :kwasny: dość powszechny problem parciałej tej uszczelki a to ze padła przepływka to właśnie wina zwarcia na kostkach. zdejmij pokrywke ecu wyjmij ecu bez rozpinania go odkręć obudowe ecu na 2 srubki na klucz 10 i możesz dorobić taka uszczelke i dodatkowo sylikonem i bedziesz miał z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jest sucho troszke wilgoci na kostkach i juz problem kolego uszczelnij to i zobaczysz ze bedzie dobrze albo nie uszczelniaj i wymieniaj sobie przpływki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś to samo. Rozbierałem mechanizm wycieraczek noi odkręcałem całą puszkę z kompem i gdzieś musiałem źle złożyć później umyłem samochód przejechałem 3 km i brak reakcji na pedał gazu wywaliło mi kontrolke od świec i kontroli trakcji (ASR). Odstawiłem auto na 1 dzień w słońce wyschło i było ok pouszczelniałem wszystko i chodzi do teraz nawet jak jest ulewa nie mam takiego problemu :D Wysusz pouszczelniaj i bedzie smigać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dzis rozbiore wysusze i zobaczymy i mam nadzieje ze bedzie dobrze

---------- Post dopisany 14-11-2013 at 10:17 ---------- Poprzedni post napisany 12-11-2013 at 11:48 ----------

walczylem cay wieczor i nic . poszedlem do domu wrocilem i nagle auto zaczelo normalnie chodzic ale tylko jakies 10 min . potem znow nie chodzilo i po jakims czasie znow zaczelo chodzic i tak wariuje . dzis ide poczyscic wszystkie masy wysusze to jeszcze dokladniej skasuje blad i mam nadzieje ze bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...