Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie tylko oświetlenia czerwone i białe w drzwiach, czy MK będzie odpowiedni ?


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam a4 b7 tylko podświetlenie górne i klapa bagażnika, z przodu elektryka z tyłu korby, we wszystkich drzwiach mam zaślepki. Chcę zrobić podświetlenie drzwi czerwone i białe. Mój moduł komfortu ma nr. 8E0 959 433 CC. Pytanie czy dobrze myślę - wystarczy, że kupię jeden z tych modułów - BK, BS, CF, CN , kupie wiązki elektryczne i końcówki tzn. lampki czerwone i białe i mogę montować ???????????? Czy mój moduł wystarczy aby było tylko oświetlenie drzwi i wystarczy dokupić tylko wiązki i podłączyć je do modułu ????

Drugie pytanie, jakie to muszą być wiązki kabli tylko do oświetlenia drzwi????? Jakiś kod ??-- znalazłem coś o wiązkach tylko są tu dwa rodzaje. Wiązka dla lampek i klamki dla tapicerki pod korby to: 8E0 971 693 B, a do przodu z elektryką wiązka : 8E0 971 667 B - dobrze myślę >??

Proszę o linka albo numery wiązek - wystarczą tylko do oświetlania drzwi na tył + korba i przód +elektryka.

Znalazłem na allegro takie, która będzie odpowiednia na tył i na przód :

1) Instalacja wiazka drzwi LT Audi A4 B6 Avant 8E0 (3726417362) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2)Instalacja Wiązka Drzwi Tył Audi A4 B6 (3705103568) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

3) AUDI A4 B6 B7 WIĄZKA INSTALACJA DRZWI 8E0971693F (3675243876) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy może jeszcze inne?

No i podłączanie najważniejsze, gdzie się podłączyć w przednich drzwiach z ele. a gdzie z tyłu korby?????

Proszę o nakierowanie ??

---------- Post dopisany 28-11-2013 at 12:45 ---------- Poprzedni post napisany 27-11-2013 at 22:59 ----------

Jest ktoś na forum, kto może coś podpowiedzieć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przednie drzwi to instalację wpinasz w moduły podnośników szyb, tył w korbach - musisz pociągnąć instalację chyba do modułu komfortu. Do samego oświetlenia drzwi nie musisz zmieniać modułu komfortu.

poczytaj tutaj:

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b7-montaz-licht-pakietu-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-drzwiach-143493/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i o to mi chodzi, dzięki mareksz82, nie wiedziałem do końca czy muszę zmienić moduł do oświetlenia. Nie byłem tego pewny, bo tyle tego tu jest, że mi się już zakręciło w głowie.

Wystarczą lampki białe i czerwone i takie wiązki:

8E0 971 687 J - wiązka słupek B - drzwi dla korb (od 01.06.2003) x2

8E0 971 693 B - wiązka tapicerki drzwi dla korb x 2

8E0 971 693 L - wiązka tapicerki drzwi dla elektrycznych szyb (od 01.07.2002) x2

8E0 971 687 E - wiązka słupek B - sterownik dla elektrycznych szyb (do 31.05.2003) x2

To podpinam pod mój moduł - 8E0 959 433 CC i mam oświetlone drzwi DOBRZE MÓWIĘ ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia pozycja jest Ci niepotrzebna, a poza tym po co chcesz wydawać kasę na wiązki. kup lampki z wiązkami gotowymi do wpięcia kolega Stichy oferuje takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już pisze do niego :).

o takie wiązki chodzi?

AUDI A4 B6 B7 WIĄZKA INSTALACJA DRZWI 8E0971693F (3675243876) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

One będą dobre do przodu i do tyłu? i gdzie je się wpina w tych dwóch przypadkach. (moduł, kostkę w słupku czy jeszcze w inne miejsce?)

Ktoś może mi jeszcze coś podpowiedzieć na moje pytanie - będę wdzięczny. Głownie chodzi mi o podłączeni wiązek kabli - czy te w czy te z linka są dobre do przodu i z tyłu - gdzie trzeba się podpiąć wiązką ?

---------- Post dopisany 01-12-2013 at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany 29-11-2013 at 00:29 ----------

Witam, podłączyłem kompa i sprawdziłem wg. instrukcji :

cyt. Jeszcze jedna sprawa - w przypadku korb będziesz potrzebował odpowiedniego modułu komfortu aby uruchomić dodatkowe oświetlenie. Zacznij od sprawdzenia czy Twój moduł obsługuje pakiet oświetlenie (Moduł komfortu 46 -> Adaptation 10 -> Kanał 61 -> zapisać wartość 3, jeśli jej nie przyjmie - będziesz musiał poszukać nowego mod.)

Po podłączeniu pojawił się komunikat : Ta funkcja jest niedostępna, albo wprowadzona liczba jest nieprawidłowa. Mój moduł ma końcówkę CC

Pytanie brzmi:

Czy muszę zmieniać moduł aby założyć oświetlenie tylko dla drzwi - z przodu elektryka a z tyłu korby ???????????

Nie piszcie, że jest napisane na forum, bo wszystko przejrzałem, jedni napisali, że do samych drzwi nie trzeba zmieniać, a inni, ze trzeba. To jak to jest w końcu??????????

Drugie pytanie, jeśli okażę się, że trzeba wymienić moduł to który wybrać:

Moduł taki: BK, BS, CF, CN - pakiet oświetlenie, elektryczne szyby lub korby- wszystko do B7, czy przy wymianie muszę coś ustawiać, kodować w kompie czy wystarczy tylko podłączyć.

Poniżej komunikat, który mi się wyświetlił:

1111111111.jpg

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...