Jump to content
IGNORED

Terminal 30 zwarcie przy wymianie lampek

A47
 Share

Recommended Posts

Witam przez przypadek wpadła mi lampka LED i chcąc ją szybko wstawić z powrotem użyłem metalowych szczypcy:facepalm: - nie skomentuje tego.

teraz moje światła w podsufitce nie działaja taki bład:

03123 Terminal 30-2

011 - open Circuit

fault status : 01101011

bład powraca a i czerwone światła działają normalnie

bezpieczniki w normie

Pytanie co spaliłem :facepalm:

i jak to naprawić szukałem w necie podobno takie coś J519 ale co to

wszelka porada mile widziana, i na pewno to było gdzieś na forum ale jeszcze nie znalazłem

Bordnetz, moduł centralnej elektryki.

Wyjmij lampkę i zobacz czy w środku nie stopione lub spalone coś.

Czy mowa tu o 8K0 907 064N wszystko działa normalnie i inne testy dobrze wychodziły poza brakiem światła nic innego się nie dzieje

---------- Post dopisany at 21:57 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

z wtyczka zasilania nic nie pokazuje miernik w żadnej kombinacji

---------- Post dopisany at 23:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:57 ----------

Rozwiązanie.

Problem rozwiązany ponieważ nie działało wpomaganie dobrze że sprawdziłem czy sie da jechać bo rano( żona do pracy dostała by zawału ) zacząłem sprawdzać inne bezpieczniki i po lewej stronie patrząc na auto z przodu jest wiele bezpieczników i jest 3 z napisami BCE 1 w pozycjach 6,7,8 i ten od wspomagania i chyba paru innych rzeczy jak i od żarówek w podsufitce to Numer 7 o wartości 20 A

wszystko działa ufff musiałem wykasować błędy poduszki,09, 46 co prawda tam mam jeden błąd o którym napisze jutro. ale to byl już stary błąd.

pozdrawiam

Cześć. Miałem dzisiaj ten sam kod błędu i rozwiązaniem był właśnie przepalony bezpiecznik, ale zostawię może doprecyzowanie. W moim przypadku brak oświetlenia w podsufitce oraz przestrzeni nóg, dodatkowo nie działająca klimatyzacja (sama dmuchawa, bez sprężarki, kod błędu 00898 - 008 niezrozumiały sygnał ). Lokalizacja bezpiecznika:

Skrzynka bezpieczników deski rozdzielczej od strony kierowcy - uchwyt czerwony-  Bezpiecznik nr 7 - Opis BCM1 

IMG_20220805_233114.jpg

Edited by Kossax