Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mały dylemat


VesslaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Stoję przed zakupem opon letnich i mam nie lada dylemat.

Samochód kupiłem z org. felgami alu. 7,5Jx17H2 ET45 model Spoke. Siedzą na nich opony letnie Dunlop SP Sport Maxx 94Y rozm. 235 45 17 . Produkcja opon: 0610. Opony na moje oko są już do wymiany - fotki w linku poniżej.

http://a4-klub.pl/b7-a4-s4-rs4-75/b7-bpw-grau-avant-309030/

Jeździłem wcześniej jak miałem e46 na opnach 225 50 16 i po naszych drogach jeździło mi się źle - dlatego co tu porównywać oponę o szerokości 235. Najchętniej bym widział oponę 205/55/16 ( takie obecnie mam zimówki i jeździ mi się super ). Mówią, że zamiennikiem jest 225/45/17 - jednak taka opona o tak niskim profilu i tej szerokości odpada - nie na nasze drogi. Będzie twardo i silnik będzie miał ciężej.

Druga sprawa koszt opony na 17 cali zaczyna się od 400 zł za profil 225/45/17 a im bardziej wyszukany profil tym opona droższa sięgająca ponad 500 zł.

Oponę 205/55/16 - Dunlop SP Sport Maxx RT 91WAO kupuję już za 311 zł - to ponad 100 zł różnicy na oponie.

Felgi ALU mam w stanie bardzo dobrym i są ładne. Są po prostu brudne. Myślałem aby je sprzedać ale zupełnie nie wiem ile za to powiedzieć i kupić jakieś ładne 16"

Bardzo chciałbym poznać Wasze opinie.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...