Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne przednie szyby - dokończenie montażu


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po montażu przednich elektrycznych szyb. Dawca to poliftowa A4 z 2000 roku a biorca moja przedliftowa z 1995. Generalnie zabrałem się do tego z marszu bo nie za bardzo mogłem znaleźć info o montażu przednich szyb. W każdym bądź razie „podstawowa” wersja działa. Szyby otwierają się, zamykają itp. W sumie do podłączenia był stały plus, stała masa oraz 4 cienkie przewody. Doszedłem do tego że aby szyby działały, musiałem podpiąć z tych 4 przewodów jeden pod plus (czarno/żółty) - odpowiada też za podświetlanie przycisków. Podpiąłem go więc pod plus po stacyjce. No i generalnie wszystko działa, ale pozostały mi jeszcze 3 kable. Jeden czarny który w oryginalne wiem że szedł do kostki stacyjki oraz 2 jakieś czerwone z innym kolorem (chyba jeden z nich był z brązowym). Pytanie teraz gdzie je podpiąć. Domyślam się że część z nich jest od domykania szyb. Ktoś wie gdzie podpiąć te 3 pozostałe kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy, czyli lipa. Czyli te trzy pozostałe kable są mi niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam drobne pojęcie mam, bo coś tam już trochę grzebałem. Nie zaglądałem w schematy ale tak myślę że sterowanie szybami wygląda w ten sposób że na odpowiednim kablu pojawia się albo + albo - i wtedy szyba opuszcza się bądź zamyka - lub jakaś konfiguracja. 30s sygnał z centralki na pilota mam bo podłączałem już domykanie szybra więc zbudowanie takiego przekaźnika w oparciu o zwykłe przekaźniki świateł nie powinno być jakąś wielką filozofią. Nie mówię tu o opcji domykania i otwierania ale o samym domykaniu bo to jest najważniejsze. Kwestia tylko czy te "luźne" kable odpowiadają za tą funkcję czy trzeba byłoby wpinać się w wiązkę i co w sytuacji kiedy szyby są już zamknięte a nadal podawany jest sygnał do zamykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domykanie - mozesz zrobic z centralki centralnego zamka (jak masz jakis dolozony) sygnal minus przez ok 10-15s podac na przewod bialy z zoltym paskiem..... oglnie ten przekaznik jest do tego ze podtrzymuje napiecie na szybach po zgaszeniu auta i wyciagnieciu kluczyka tak dlugo az otwozysz dzwi i podana zostanie masa na przekaznik wtedy juz nie ruszysz szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domykanie - mozesz zrobic z centralki centralnego zamka (jak masz jakis dolozony) sygnal minus przez ok 10-15s podac na przewod bialy z zoltym paskiem..... oglnie ten przekaznik jest do tego ze podtrzymuje napiecie na szybach po zgaszeniu auta i wyciagnieciu kluczyka tak dlugo az otwozysz dzwi i podana zostanie masa na przekaznik wtedy juz nie ruszysz szyb

Fakt, miałem taki przekaźnik w A80 i dziwiłem się że tutaj do szyb nie ma żadnego przekaźnika - wszystko przejęła pompka.

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:31 ----------

W sumie to mogę wpiąć się w ori instalację od modułu komfort. Z tego co pamiętam gruby, biały kabel w który wpinałem kabel od centralki z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wszystko przejęła pompka." dopiero od roku 97...... "modułu komfort" w zadnej b5 nie ma modulu komfortu.... jezeli z centralki od pilota masz wyjscie na domykanie szyb to wystarczy ze ten kabelek podepniesz do kabla bialego z zoltym paskiem w instalacji od szyb i po zamknieciu auta z pilota szyby tez powinny podjechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"modułu komfort" w zadnej b5 nie ma modulu komfortu....

Tak bynajmniej zwali to w A80 gdzie domykania nie było w standardzie i za to odpowiadał osobny moduł. W instrukcji A4 opcja ta zwie się chyba "komfortowe zamykanie". Tak czy siak będę grzebał w wolnej chwili.

---------- Post dopisany 03-05-2014 at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 20:20 ----------

Sprawdzałem, ale niestety nie ma kabla biało-złotego - bynajmniej w wiązce która idzie między jedną stroną a drugą. Chyba że powinienem szukać tego kabla przy panelu kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem: biało-złoty. Był tylko biały ale na nim cały czas miał mase. Dodam że szyby są poliftowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...